Nowy numer 49/2020 Archiwum

W duchu solidarności

Biskup tarnowski apeluje o pomoc dla mieszkańców Syrii.

Dzisiaj, 29 IX, we wszystkich kościołach diecezji odczytany został komunikat biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w sprawie pomocy dla Syrii.

Poniżej prezentujemy jego treść.

"Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

Wszyscy wiemy, jak bardzo cierpi naród syryjski w wyniku wojny domowej. Dramat, jaki przeżywają mieszkańcy, w tym również tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale również domaga się działania, a więc zapewnienia uchodźcom żywności, leków, odzieży oraz poczucia minimum bezpieczeństwa. Dlatego też niedziela 6 października br. będzie dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju oraz zbiórki do puszek na rzecz Syrii.

Zbiórka jest odpowiedzią na apel ojca świętego Franciszka oraz konkretnym wyrazem solidarności z mieszkańcami Syrii. Caritas Polska we współpracy z Caritas Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii i w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej.

W naszej diecezji w pierwszą niedzielę października odbywa się tradycyjna akcja 'Chleb za chleb'. W tym roku zostanie ona zrealizowana łącznie ze zbiórką dla Syrii, a ofiary składane przy okazji nabywania 'Chlebków Miłosierdzia' proszę włączyć w pomoc dla narodu syryjskiego jako nasze wsparcie dożywiania dzieci uchodźców.

Wyrażam podziękowanie za gotowość podjęcia aktu miłosierdzia wobec cierpiących i udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa".

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

Tarnów, 23 września 2013 r.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama