Nowy numer 48/2020 Archiwum

Święto Policji

29 września w par. w Dębicy Latoszynie policjanci z całej diecezji przeżywali dzień swojego Patrona.

Diecezjalne Spotkanie Policjantów rozpoczęło się Mszą św. w kościele o 18:00. Przewodniczył jej bp Andrzej Jeż. W homilii podziękował policjantom za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa. Eucharystię koncelebrowali ks. prof Stanisław Sojka, diecezjalny kapelan policji oraz jego zastępca, a proboszcz miejscowej parafii ks. dr Kazimierz Fąfara. 
Po Mszy św. odbyło się spotkanie okolicznościowe. W uroczystościach wzięli udział stróżowie porządku reprezentujący komendy Policji z Rzeszowa, Nowego Sącza, Mielca, Dąbrowy Tarnowskiej, Brzeska, Limanowej, Tarnowa, Bochni i Dębicy oraz delegaci zaprzyjaźnionych służb mundurowych, którzy na co dzień z nimi współpracują
 
W Biblii św. Michał Archanioł pojawia się na kartach jako stojący na czele hufców niebieskich, zwycięsko walczący z szatanem. Tradycja ukazuje Go jako tego, któremu powierza się szczególne zadania, zwłaszcza te, które wymagają niezwykłej siły. W ikonografii często przedstawia się św. Michała Archanioła z wagą do mierzenia dobrych uczynków. 
Święto Policji   Irena Ciebień Święto Policji   Irena Ciebień Święto Policji   Irena Ciebień
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama