Nowy numer 47/2020 Archiwum

Motorem w górę

Na modlitwę u św. Anny stawiło się 29 września ponad 700 kierowców małych i dużych jednośladów.

29 września na wzgórzu Bocheniec, przy kościele św. Anny, w parafii Jadowniki Podgórne koło Brzeska odbyło się zakończenie sezonu motocyklowego, które zorganizowali miejscowi motocykliści i młodzież z grupy parafialnej.

- Na nasze zaproszenie odpowiedziało dokładnie 720 motocyklistów, którzy przybyli do nas z ponad 100 miejscowości, m.in. z Żywca i Bielska Białej - mówi ks. Mariusz Florek, opiekun grupy młodzieżowej. Wszyscy dziękowali Bogu za przeżyty szczęśliwie sezon oraz polecali Miłosierdziu Bożemu tych, których zabrakło w tym roku na spotkaniu. W czasie Mszy św. kazanie głosił ks. Paweł Kociołek, który posługuje w Bangladeszu. W czasie słowa wspomniał, że w swej pracy do przemieszczania się używa również jednośladu, motocykla Honda o pojemności.... 100 cc. 

- Takie zjazdy to piękne chwile, ale i ważne dla wielu z tych kierowców, bo mają czas, by o różnych sprawach, wątpliwościach porozmawiać z kapłanami, podzielić się swym życiem, czasem tez odbyć spowiedź. To czas i miejsce także dla najmłodszych motocyklistów i rowerzystów oraz wszystkich tych, którzy z bliska mogą podziwiać piękne maszyny - dodaje ks. Mariusz.

Wiosenne otwarcie sezony motocyklowego na Bocheńcu zaplanowano na ostatnią niedzielę kwietnia 2014 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama