GN 32/2018 Archiwum

Paw królowej

Zakończył się XVII Ogólnopolski Festiwal Komedii w Tarnowie.

Od 21 do 30 września trwał w tarnowskim Teatrze im. Solskiego XVII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Jury festiwalu, obradujące w składzie: Dorota Kamińska – przewodnicząca, Julia Mark, Łukasz Drewniak, Michał Smolis po obejrzeniu dziewięciu przedstawień konkursowych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii przedstawieniu „Paw Królowej” Doroty Masłowskiej z Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Jury uznało, że „Paw królowej” jest przedstawieniem najśmieszniejszym, najmądrzejszym, najbardziej nowatorskim i najlepiej zagranym.

Przyznano również trzy równorzędne nagrody aktorskie – każda w wysokości 3 tysięcy złotych: Przemysławowi Buksińskiemu za błyskotliwe prowadzenie improwizacji scenicznych w przedstawieniu „Czarna Talia, czyli na granicy rozsądku”, Łukaszowi Chrzuszczowi za twórczą kontynuację postaci Obywatela Piszczyka w przedstawieniu „Piszczyk” i Piotrowi Polkowi za wyczucie konwencji farsy i precyzyjną, dopracowaną w każdym detalu konstrukcję postaci Franka w przedstawieniu „Jak się kochają w niższych sferach”. Trzech aktorów otrzymało wyróżnienia, każde w wysokości 1000 złotych: Matylda Baczyńska za odważne połączenie żywiołowości i psychologii postaci w roli Catherine Givings w przedstawieniu „W pokoju obok”, Monika Wenta-Hudziak za nutę szaleństwa i wyczucie scenicznego absurdu w roli Sabriny Daldry w przedstawieniu „W pokoju obok”, Michał Czaderna za dojrzałość i świadomość sceniczną w przedstawieniu dyplomowym „Love & Information”.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma