Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rozpoczyna się Jesień Seniora

Stowarzyszenie Medycyna Polska wspólnie z Partnerami rozpoczyna „Jesień seniora” - cykl działań na rzecz osób w wieku powyżej 60 lat, którzy są mieszkańcami Tarnowa lub okolic.

W ramach projektu odbędzie się cykl darmowych zajęć z Nordic Walkingu dla seniorów. W soboty października (5, 12, 19 i 28 października) od 9:00 będzie można w ten sposób zadbać o zdrowie w Parku Sanguszków. - To idealne miejsce na aktywny wypoczynek z kijkami. Korzyści z tych zajęć będą miały zarówno osoby, które pierwszy raz będą mieć kontakt z Nordic Walking , jak i te wprawione, bo poznają nowe ciekawe ćwiczenia - zapewnia Łukasz Słomski z Aktywnej Przestrzeni, organizator zajęć. Na miejscu będzie można bezpłatnie wypożyczyć zestawy kijków. Spotkania przed wejściem do Parku Sanguszków (przy przystanku autobusowym).

- Zachęcamy też seniorów do sprawdzenia swojego zdrowia, bo na profilaktykę nigdy nie jest za późno. Za darmo wykonamy badania dla co najmniej 100 osób. Będą to w zależności od potrzeb profilaktyczne bezpłatne badania kardiologiczne lub diabetologiczne – podkreśla Andrzej Witek, prezes Stowarzyszenia Medycyna Polska i prezes CenterMed. Badania będą dostępne dla seniorów w październiku w placówce CenterMed przy ul. Słonecznej 32. Rejestracja telefoniczna (14 646 68 88) będzie prowadzona od 7 października od 11.00 do 16.00.

Stowarzyszenie Medycyna Polska, CenterMed i CH Max organizują w sobotę 19 października „Mobilną Poradnię”. W Centrum Handlowym Max w Tarnowie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad z rehabilitacji. Seniorzy otrzymają kupony na tańsze zabiegi w nowej Rehabilitacji CenterMed.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama