Nowy numer 24/2018 Archiwum

Święty rok

W Przyborowie rozpoczęły się obchody 25. rocznicy powstania parafii.

Przyborowianie chcieli świętować już 5 lat temu, ale było wówczas jeszcze wiele prac w świątyni i wokół niej. - Uroczyste obchody roku jubileuszowego rozpoczęliśmy już teraz, najpierw odbyły się rekolekcje, a na ich zakończenie do domów wszystkich parafian wyruszył obraz św. Jana Kantego, patrona parafii - mówi ks. proboszcz Zdzisław Oćwieja.

Program modlitewny jubileuszu został rozpisany na cały rok. - W tegoroczny odpust 20 października będziemy modlić się za budowniczych naszego kościoła i za ofiarodawców. Będzie dzień modlitwy za zmarłych parafian. Chcemy również zgłębić naszą formację sakramentalną, 7 dni w roku jubileuszowym będzie poświęconych poszczególnym sakramentom świętym - dodaje ks. proboszcz. Z okazji 25. rocznicy powstania parafii - przypadnie ona w 2014 roku - zostaje przygotowana książka zawierająca historię parafii i wsi, jak również zbiór modlitw i pieśni do i o św. Janie Kantym. - Mamy co piątek nowennę do naszego patrona, ludzie uczą się specjalnej modlitwy i pieśni - mówi ks. Oćwieja.

- Do peregrynacji w naszej parafii przygotowywaliśmy się przez rekolekcje, przez sakrament pokuty, mąż specjalnie przyjechał z zagranicy, żeby być z nami. W dzień przyjęcia obrazu i oddania go następnej rodzinie byliśmy na Mszy św. Sąsiedzi modlą się również wspólnie u siebie. Sama peregrynacja to wielkie przeżycie - mówią Agata i Krzysztof Roczniakowie. Odwiedziny obrazu św. Jana Kantego przyczynią się do lepszego poznania patrona parafii. - Wiemy, że był profesorem Akademii Krakowskiej, świętym, człowiekiem wielkiej pracy i modlitwy, opiekunem młodych, uczących się ludzi - mówią Adrian i Karol Roczniakowie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma