GN 48/2020 Archiwum

Festiwal z charakterem

Zakończył się rockową nutą, która zelektryzowała uczestników i widzów.

Przy sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni, w oratorium św. Kingi odbył się 21. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Maryjnej „Ad gloriam Deiparae”. W przesłuchaniach, które miały miejsce 5 października, wystąpiło 24 wykonawców w kategoriach: solista dziecięcy, młodzieżowy, dorosły oraz zespół. - Widać i słychać, że nie przyjeżdżają tu ludzie przypadkowi. Mają już za sobą doświadczenie sceny, śpiewania przed publicznością. Osobiście odbieram też ten festiwal jako piękny wstęp do tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej czczonej w naszym sanktuarium - mówi ks. Jacek Sorota, organizator.

Jury XXI OFPM w Bochni wyróżniło następujące osoby: w kategorii solista dziecięcy: Anna Mucha, Julia Skupień (III miejsce ex aequo), Julia Jurczak (II miejsce), Kinga Gurgul (I miejsce); w kategorii młodzieżowej: Karolina Pietrzak (III miejsce), drugiego nie przyznano, Sylwia Lipka (I miejsce); w kategorii solistów dorosłych: Mateusz Buż (III miejsce), Mirosław Gotfryd (II miejsce), Kinga Kutrzuba (I miejsce). Wyróżnienie za szczególne przeżycia religijne otrzymała Karina Banaś. Pierwsze miejsce w kategorii zespołów przyznano "Bliżej nieba", drugie "W Bożym tonie". Oba te zespoły otrzymały również wyróżnienie kustosza bazyliki i sanktuarium Matki Bożej w Bochni. Trzeciego miejsca w kategorii zespół nie przyznano.

- Do Bochni przyjechałam pierwszy raz i nie spodziewałam się takiego wyniku. Bałam się, że moje rockowe wykonania nie przyjmą się na tle nastrojowych, delikatnych prezentacji. Ale jury zdecydowało inaczej… Od dziecka chciałam śpiewać i staram się realizować swoje marzenia - mówi Kinga Kutrzuba.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama