Nowy numer 33/2018 Archiwum

Festiwal z charakterem

Zakończył się rockową nutą, która zelektryzowała uczestników i widzów.

Przy sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni, w oratorium św. Kingi odbył się 21. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Maryjnej „Ad gloriam Deiparae”. W przesłuchaniach, które miały miejsce 5 października, wystąpiło 24 wykonawców w kategoriach: solista dziecięcy, młodzieżowy, dorosły oraz zespół. - Widać i słychać, że nie przyjeżdżają tu ludzie przypadkowi. Mają już za sobą doświadczenie sceny, śpiewania przed publicznością. Osobiście odbieram też ten festiwal jako piękny wstęp do tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej czczonej w naszym sanktuarium - mówi ks. Jacek Sorota, organizator.

Jury XXI OFPM w Bochni wyróżniło następujące osoby: w kategorii solista dziecięcy: Anna Mucha, Julia Skupień (III miejsce ex aequo), Julia Jurczak (II miejsce), Kinga Gurgul (I miejsce); w kategorii młodzieżowej: Karolina Pietrzak (III miejsce), drugiego nie przyznano, Sylwia Lipka (I miejsce); w kategorii solistów dorosłych: Mateusz Buż (III miejsce), Mirosław Gotfryd (II miejsce), Kinga Kutrzuba (I miejsce). Wyróżnienie za szczególne przeżycia religijne otrzymała Karina Banaś. Pierwsze miejsce w kategorii zespołów przyznano "Bliżej nieba", drugie "W Bożym tonie". Oba te zespoły otrzymały również wyróżnienie kustosza bazyliki i sanktuarium Matki Bożej w Bochni. Trzeciego miejsca w kategorii zespół nie przyznano.

- Do Bochni przyjechałam pierwszy raz i nie spodziewałam się takiego wyniku. Bałam się, że moje rockowe wykonania nie przyjmą się na tle nastrojowych, delikatnych prezentacji. Ale jury zdecydowało inaczej… Od dziecka chciałam śpiewać i staram się realizować swoje marzenia - mówi Kinga Kutrzuba.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma