Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jesteś ofiarą przestępstwa?

W Tarnowie czekają na Ciebie specjaliści z konkretną pomocą.

Stowarzyszenie Nowy Horyzont z siedzibą w Rzeszowie otwarło punkt pomocy ofiarom przestępstw, który mieści się w Tarnowie przy ul. Kochanowskiego 30 (wejście od tyłu dawnego biurowca Zakładów Mechanicznych). - Do punktu mogą zgłaszać się nie tylko mieszkańcy Tarnowa i okolic, nie obowiązuje nas rejonizacja, tak jak to jest w przypadku pomocowych ośrodków samorządowych. Udzielamy pomocy ofiarom poszkodowanym w różnych przestępstwach. Staramy się do sytuacji naszego klienta podchodzić kompleksowo i również w ten sposób mu pomagać - mówi Elżbieta Wisz, prezes stowarzyszenia Nowy Horyzont.

Ośrodek oferuje bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. - Mamy w naszej ofercie bezpłatne zakwaterowanie w okresie do 7 dni w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Szczególnie dotyczy to osób zagrożonych przemocą domową oraz ofiar przemocy seksualnej. Oferujemy również dopłaty do czynszów i wynajmu lokali, jednorazowe zapomogi w formie zakupu żywności, zwrot kosztów za przejazdy dla osób korzystających z naszego ośrodka - mówi Marek Brożek, koordynator projektu „Wzmacnianie i rozbudowa Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw w Polsce”. Punkt w Tarnowie czynny jest od poniedziałku do piątku, w godz. 9 -17. Telefony: 668494087; 504137268.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma