Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rio w Bochni

Młodzież modliła się w sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Św.

W Bochni, w sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Św. zakończył się tygodniowy odpust maryjny. Podczas odpustu odbyło się spotkanie modlitewne dla młodzieży z Bochni i okolicznych dekanatów. - Ideą czuwania w Bochni, jak również podobnych w Nowym Sączu i Tarnowie, jest przypomnienie Światowych Dni Młodzieży w Rio, treści przemówień papieża Franciszka - wyjaśnia ks. dr Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii.

Spotkanie w Bochni rozpoczęła modlitwa uwielbienia. - Byłem już na spotkaniu w Nowym Sączu. Atmosfera jest niesamowita, czuje się, że łączy nas ta sama wiara i miłość. Spotykam ludzi podobnych do mnie, to napełnia radością, że człowiek nie jest sam - mówi Marcin z Tarnowa. Po modlitwie uwielbienia młodzież wysłuchała świadectwa ks. Pawła Górskiego, uczestnika ŚDM w Rio.

- Po świadectwie wróciliśmy do sanktuarium Matki Bożej, żeby modlić się na różańcu. Czuwanie zakończyła Msza św. - mówi ks. Rafał Jagoda, wikariusz w parafii św. Mikołaja w Bochni, która gościła młodych. Kolejne spotkanie z cyklu "Rio w..." odbędzie się w Mielcu, 19 października. Początek spotkania o godz. 17 na Placu Armii Krajowej. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama