Nowy numer 48/2020 Archiwum

Inne oblicze Tarnowa

Zwycięzcą II edycji Gier Miejskich "Ścieżkami Zakochanych a Tarnowie" została reprezentacja V LO w Tarnowie.

14 października w Sali Lustrzanej odbył się finał II edycji Gier Miejskich „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie”. W tegorocznej edycji wzięły udział zespoły czterech szkół ponadgimnazjalnych tj. I LO, V LO, VII LO i ZST w Tarnowie-Mościcach.

Zwycięzcą II edycji Gier Miejskich „Ścieżkami Zakochanych a Tarnowie” została reprezentacja V LO w Tarnowie, której opiekunem był pan Grzegorz Gawlik. Główną nagrodą dla zwycięskiej szkoły był profesjonalny aparat fotograficzny ufundowany przez Centrum Fotografii – Piotr Grzyb oraz kupony upominkowe. Ponadto, wszyscy uczestnicy oraz współpracownicy otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji Marki Miasta Tarnowa, Pałac Młodzieży oraz Grupę Azoty. Nagrody wręczyła Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Edukacji.

Przez ostatnie cztery tygodnie wszystkie zespoły przygotowywały się do finału uczestnicząc w warsztatach z animacji kultury, fotoreportażu i dziennikarstwa. Przed finałowym spotkaniem reprezentacja każdej szkoły opracowała i przekazała do oceny fachowców trzy prace na temat Ścieżki Zakochanych w Tarnowie. Były to reportaż, kolekcja zdjęć oraz fotokast lub film.

W finale młodzież zmierzyła się z zadaniami, które wykonywali w czterech miejscach na ścieżce zakochanych odpowiadając na pytania, rozwiązując zagadki, aranżując z przechodniami scenki rodzajowe związane z miłosnymi historiami miasta Tarnowa. Kładka zakochanych nad Wątokiem, tarnowski Rynek, Baszta i kawiarnia Basteja oraz Plac Sobieskiego i Cafe Tramwaj – to w tych miejscach można było spotkać młodzież w koszulkach z napisem „Zakochani w Tarnowie”.

W przeprowadzeniu gier miejskich pomagali po raz drugi słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MWSE w Tarnowie oraz znani Tarnowianie zaproszeni do tego projektu a wśród nich pani Maria Zawada-Bilik, dyrektor Wydziału Promocji Marki Miasta oraz Dawid Drwal, autor książki „Śladem tarnowskiego tramwaju”.

Ostatnim punktem II edycji będzie przygotowanie wernisażu najlepszych zdjęć, który zostanie zorganizowany w październiku oraz przygotowanie projektu promocyjnego folderu na temat „Ścieżki Zakochanych w Tarnowie” w oparciu o zgromadzony materiał dziennikarski oraz fotoreporterski.

Pomysłodawcą i reżyserem Gier Miejskich „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie” jest Stowarzyszenie KANON. Głównym Partnerem II edycji projektu były Centrum Fotografii – Piotr Grzyb, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa oraz Pałac Młodzieży w Tarnowie. Projekt „Zakochani w Tarnowie” jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama