Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wydział wystartował

Klerycy, siostry zakonne i świeccy rozpoczęli nowy rok akademicki na tarnowskim Wydziale Teologicznym.

Uroczysta inauguracja odbyła się w auli WSD w Tarnowie. Po wystąpieniu dziekana ks. dr. hab. Ireneusza Stolarczyka wręczono dyplomy magisterskie absolwentom Wydziału, zaś przedstawiciele studentów I roku złożyli uroczyste ślubowanie. Wykład inauguracyjny pt. „Sztuka w służbie umacniania wiary. Wybrane uwagi historyczne z kręgu wiedzy o partycypacji sztuki w dziele wzmacniania wiary i nauki w Europie i w Polsce” wygłosiła prof. dr hab. Urszula Mazurczak z KUL. Słowo do studentów i profesorów skierował bp Andrzej Jeż.

- W tym roku mija 10 lat od powstania Wydziału Teologicznego w Tarnowie. Kadra naukowa bardzo się rozwija, pracownicy naukowi zdobywają kolejne stopnie i tytuły - mówi ks. Stolarczyk. Obecnie na Wydziale studiuje ok. 250 osób, w tym klerycy WSD, siostry zakonne i świeccy. Za jakość prowadzonej działalności naukowej i dydaktycznej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało tarnowskiemu Wydziałowi wysoką kategorię A. - Jest to ocena wszystkich pracowników. Badano jakość prowadzonych prac badawczych, publikacje, organizacje konferencji, zgłaszane projekty badawcze – mówi ks. prof. Józef Stala, prodziekan, włączony do Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

W najbliższych dniach, od 23 do 24 października Wydział Teologiczny UPJP II Sekcja Tarnów będzie współorganizatorem międzynarodowej konferencji „Współczesna rodzina. Perspektywy lokalne i europejskie”, która odbędzie się w Bibliotece Głównej UPJP II w Krakowie. Początek we środę 23 października o godz. 10.30. Program konferencji na www.wt.diecezja.tarnow.pl

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama