Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rio w diecezji


Choć Światowe Dni Młodzieży za nimi, nadal chcą żyć ich treścią, rozważając ją na modlitwie.


W Nowym Sączu, Bochni, Tarnowie i Mielcu odbyły się spotkania młodych w związku z minionymi Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. – Ideą tych spotkań jest przypomnienie tego, co papież Franciszek mówił do młodych z całego świata w Brazylii.

To także duchowe przygotowanie do spotkania w Krakowie – mówi ks. dr Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii.
Spotkanie w Bochni rozpoczęła modlitwa uwielbienia. – Uczestniczyłem w niej już w Nowym Sączu. Niesamowita jest atmosfera, jaka panuje wśród ludzi na tych czuwaniach. Kiedy się ich spotyka, człowiek zdaje sobie sprawę, że nie jest sam, że łączy nas ta sama wiara i ta sama miłość – mówi Maciej z Tarnowa. Uczestnicy bocheńskiego spotkania wysłuchali świadectwa ks. Pawła Górskiego, uczestnika ŚDM w Rio, obejrzeli też relację fotograficzną. – Ponieważ gromadzimy się w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, zjednoczy nas modlitwa różańcowa, a po niej Msza św., która zakończy czuwanie – wyjaśnia ks. Rafał Jagoda, wikariusz w parafii św. Mikołaja w Bochni, która gościła młodych z okolicznych dekanatów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma