Nowy numer 39/2023 Archiwum

Praca domowa z papieżem

Uczniowie z Zespołu Szkół w Brzeźnicy zostali laureatami ogólnopolskich konkursów.

W Muzeum w Bielsku Podlaskim rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Na konkurs wpłynęło ponad półtora tysiąca prac dzieci i młodzieży z całej Polski. Wśród najlepszych znalazła się praca Julity Wieczorek z klasy VI - I miejsce, oraz prace wyróżnione Kingi Jasińskiej z klasy II gimnazjum i Karoliny Parys z klasy VI , które do konkursu przygotowała nauczycielka plastyki Agnieszka Duda.

Jak podkreślali organizatorzy, najmłodsi odrobili pracę domową z Janem Pawłem II i doskonale wiedzą, czym jest dialog. – Dialog rozumiany przez najmłodszych to oprócz wymiany zdań i poglądów, słuchanie innych i autentyczna wola zrozumienia drugiego człowieka. Dialog w nadesłanych pracach objawia się również poprzez miłość do drugiego człowieka kimkolwiek by on nie był. Jan Paweł II często pojawia się w otoczeniu dzieci i ludzi o różnym kolorze skóry. Równie często jest postrzegany w ekumenicznym kontekście z Dalajlamą, prawosławnymi duchownymi lub obok wyznawców Judaizmu – mówili.

Laureaci konkursu w Stobiernej   Laureaci konkursu w Stobiernej
arch. GN
Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy zostali też nagrodzeni w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Łomży. Hasłem tegorocznego konkursu były słowa: „My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać". Celem konkursu była integracja dzieci i młodzieży z Rodzin Szkół im. Jana Pawła II oraz przybliżenie nauki błogosławionego Jana Pawła II. W kategorii literackiej uczniów z klas gimnazjalnych I miejsce zajął Konrad Mosior, w kategorii plastycznej uczennica klasy I gimnazjum Patrycja Stalec. W kategorii szkół podstawowych uczennica klasy VI Magdalena Żak zajęła I miejsce. Opiekunami uczniów byli: w kategorii literackiej Pani Urszula Maź a w plastycznej Pani Agnieszka Duda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

22 października w liturgicznym dniu wspomnienia Błogosławionego Jana Pawła II w Zespole Szkół w Stobiernej odbył się Międzyszkolny Konkurs wiedzy o naszym papieżu – Jan Paweł II – papież dialogu. Pytania do zmagań konkursowych oparte były na książce „Dar i Tajemnica”. W konkursie brało udział 8 szkół z terenu Gminy Dębica. Przed zmaganiami wszyscy uczestnicy wzięli udział we Mszy świętej w sanktuarium w Zawadzie oraz pięknej akademii przygotowanej przez uczniów ze Stobiernej. W konkursie brzeżnicką szkołę reprezentowali Katarzyna Stalec i Krzysztof Sulisz uczniowie z klasy III a gimnazjum. Wykazali się ogromną wiedzą i po podliczeniu głosów okazało się że są zwycięzcami konkursu. Zmagania stały na wysokim poziomie. Uczniów do Konkursu przygotowali Sławomir Sulisz i s. Karolina Maria Buksa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Najprzyjemniejszy moment konkursu   Najprzyjemniejszy moment konkursu
arch. GN
Konkurs w Stobiernej   Konkurs w Stobiernej
arch GN

 

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.