GN 47/2020 Archiwum

Mądrość na PWSZ

Sesją naukową rozpoczęto w PWSZ w Tarnowie Dni Jana Pawła II.

W tym roku towarzyszy im hasło „Mądrość”. O tym, jakie są jej oblicza mówiono podczas sesji naukowej. Rozpoczął ją wykład ks. prof. dr hab. Andrzeja Muszali pt. „Mądrość zakodowana w życie” . O odpowiedzialności za słowo będącej przejawem mądrości mówił ks. dr Robert Nęcek, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej, dr Marta Burghardt ukazała zaś wpływ środowiska szkolnego na kształtowanie osobowości Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Po sesji odbyły się warsztaty studenckie pt. „Dobro ma swe źródło w mądrości…” w wykonaniu studentów Instytutu Humanistycznego: filologii angielskiej, germańskiej, polskiej i romańskiej. Obchody zakończyła Msza św. w kościele akademickim.

Inicjatywę organizowania Dnia Jana Pawła II podjęły uczelnie reprezentowane w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa w 2006 roku. – To przedsięwzięcie o charakterze naukowym, popularyzującym i kulturalnym – mówią organizatorzy. Konferencje mają inspirować badania naukowe i popularyzować dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie papież – nasz rodak.

Pierwsza edycja dni odbyła się w 2006 roku pod hasłem Wielowymiarowość Prawdy. W kolejnym roku – 2007 wiodącym tematem uroczystości było Dobro, w roku 2008 – Piękno, w roku 2009 – Wiara i Nauka, w roku 2010 – Wolność, w 2011 – Godność, a w ubiegłym roku – Dialog.

Tarnowska PWSZ już po raz ósmy włączyła się w inicjatywę Dni Jana Pawła II, podejmowaną przez uczelnie Małopolski. Pełny program wydarzeń Dni Jana Pawła II w Małopolsce znaleźć można na oficjalnej stronie Dni: www.jp2.krakow.pl

 

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.