Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pieśń ujdzie cało

Muzyczne spotkanie w Sali Królewskiej Szkoły Muzycznej było elementem powiatowych obchodów Święta Nieodległości.

Mottem koncertu stały się słowa z pieśni wajdeloty z "Konrada Wallenroda": "Płomień rozgryzie malowane dzieje, Skarby mieczowi spustoszą złodzieje, Pieśń ujdzie cało...".

- Serce rośnie, kiedy się widzi tę salę tak bardzo wypełnioną. Dziś rozpoczynamy świętowanie największego święta. Wolności nie otrzymuje się raz na zawsze. Trzeba jej strzec i codziennie o nią walczyć. Mu musimy o tę wolność zabiegać. Jestem przekonany, że czynimy to w każdym dniu naszego życia - powiedział we wprowadzeniu Andrzej Chrabąszcz, starosta mielecki. - Dziś naszą obecnością dajemy piękne świadectwo, manifestując nasz patriotyzm.

- Święto Niepodległości to dzień szczególny, więc my w tej szkole chcemy go uczcić tak, jak umiemy najlepiej, poprzez muzykę - dodaje Ryszard Kusek, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. W czasie koncertu zabrzmiały utwory polskie i patriotyczne, nawiązujące do ważnych wydarzeń z dziejów naszego państwa i narodu. Zagrali i zaśpiewali je młodzi artyści mieleccy, soliści oraz chór PSM w Mielcu i szkolna orkiestra dęta. Koncert prowadzili Joanna i Paweł Łukasikowie.

Słuchacze koncertu   Słuchacze koncertu Grzegorz Brożek /GN

Chór PSM w Mielcu   Chór PSM w Mielcu Grzegorz Brożek /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma