Nowy numer 42/2018 Archiwum

Kroki świętości

20 lat temu w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu zawiązało się Rycerstwo Niepokalanej.

20 lat temu w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu zawiązało się Rycerstwo Niepokalanej.

Z okazji jubileuszu do Mielca przyjechał Prezes Narodowy Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" w Polsce o. Stanisław Maria Piętka z Centrum Rycerstwa w Niepokalanowie. Przybyły również delegacje z pocztami sztandarowymi ze wspólnot parafialnych wraz ze swoimi duchowymi opiekunami, a także zarząd diecezjalny.

Mszy świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił gość z Niepokalanowa. –  Jubileuszowe spotkanie winno pobudzić nas do gorliwości w służbie Niepokalanej oraz przyczynić się do pogłębienia znajomości tego, czym jest dobra nadzieja – mówił kaznodzieja. – Naśladując św. Maksymiliana rycerz winien zdążać do świętości krokami nie olbrzyma, ale zwyczajnego, poczciwego człowieka, czyniąc wokół siebie dobrze, realizując na co dzień Chrystusowe przykazanie „Miłujcie waszych nieprzyjaciół – podkreślał. Kaznodzieja podkreślił również ogromny wkład pracy w szerzeniu dzieła Niepokalanej przez brata Leszka Jaworskiego z Tarnowa, który niestrudzenie we wszystkie soboty i niedziele przez 23 lata wyjeżdża do rożnych parafii, aby głosić ideały Niepokalanej i Świętego Maksymiliana, włączjąc w szeregi Rycerstwa Niepokalanej nowych członków.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy