Nowy numer 3/2019 Archiwum

Dni św. Cecylii

W stolicy diecezji odbędą się muzyczne wydarzenia z okazji wspomnienia patronki muzyki kościelnej.

W Tarnowie III już Dni Cecyliańskie rozpoczną się 16 listopada koncertem muzyki organowej w wykonaniu uczniów Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Początek o godz. 16. tego samego dnia, w kościele bł. Karoliny w Tarnowie odbędzie się o godz. 18.45 koncert muzyki chóralnej ku czci błogosławionej, w wykonaniu chóru „Pueri cantores tarnovienses”. Uczniowie szkoły muzycznej w Tarnowie zaprezentują się w kościele w Szynwałdzie w niedzielę 17 listopada podczas koncertu o godz. 17.

- W naszym studium organistowskim uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez prof. Marcina Szelesta, który 20 listopada o godz. 16 wystąpi z recitalem organowym. Dzień później, również w studium, rywalizować będą uczniowie szkół organistowskich w III Ogólnopolskim Konkursie Organowym Studiów Organistowskich. Początek przesłuchań o godz. 10, ogłoszenie wyników w tarnowskiej katedrze po Mszy św. o godz. 18. Na zakończenie wysłuchamy koncertu Wojciecha Szczerby, organisty w kościele NSPJ w Tarnowie. III Dni Cecyliańskie zakończą się 22 listopada Mszą św. w katedrze pod przewodnictwem diecezjalnego duszpasterza środowisk twórczych, ks. prał. Tadeusza Bukowskiego. Podczas Eucharystii zaśpiewa chór „Puellae orantes” - mówi ks. dr Grzegorz Piekarz, dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej tarnowskiej kurii oraz Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy