Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Kościół tarnowski solidarny z Filipinami

W niedzielę, 17 listopada przed kościołami diecezji tarnowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek dla mieszkańców Filipin, którzy ucierpieli podczas tajfunu.

Tak będzie także w całej Polsce. Niedziela, 17 listopada to dzień ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin.

Zachęca do tego abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście przesłanym do biskupów diecezjalnych. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia. 

Kościół tarnowski odpowiada na ten apel. „Chcemy się łączyć z ofiarami tego zdarzenia klimatycznego, ponieważ w naszej diecezji jest obecnie peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Tym bardziej chcemy się wpisać w to dzieło miłosierdzia, wsparcia ludzi, także chrześcijan poszkodowanych przez tajfun na Filipinach” – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Caritas Polska. Organizacja już przekazała  doraźną pomoc w wysokości 50 tys. euro na pomoc Filipinom.

Osoby, które chcą pomóc ofiarom tajfunu, mogą także wpłacać pieniądze na konto Caritas Diecezji Tarnowskiej z dopiskiem Filipiny.

PKO BP I O/Tarnów
71 1020 4955 0000 7302 0097 4683

Aby pomóc tamtejszym mieszkańcom można również wysłać SMS charytatywny z
hasłem: POMAGAM, wysłany na numer 72052.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL