Nowy numer 49/2020 Archiwum

Śpiewali dla bł. Karoliny

16 listopada występem uczniów Diecezjalnego Studium Organistowskiego rozpoczęły się III Tarnowskie Dni Cecyliańskie.

Tego dnia w kościele bł. Karoliny odbył się koncert Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses. Słowo wygłosił ks. Piotr Pasek, a dyrygentem był ks. Grzegorz Piekarz.

W ramach obchodów dzisiaj, w kościele NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie, o 17.00 będzie można posłuchać uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Młodzi ludzie zagrają również na organach.

Ponadto w środę, 20 listopada w Diecezjalnym Studium Organistowskim o 10.00 rozpoczną się warsztaty organowe prowadzone przez prof. Marcina Szelesta  z Akademii Muzycznej w Krakowie. Natomiast o 16.00 odbędzie się recital organowy prof. Marcina Szelesta. Wstęp jest wolny.

W czwartek, 21 listopada w Diecezjalnym Studium Organistowskim odbędzie się III Ogólnopolski Konkurs Organowy Diecezjalnych Studium Organistowskich. Na zakończenie Dni Cecyliańskich, 22 listopada w tarnowskiej katedrze o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Tadeusza Bukowskiego, duszpasterza środowisk twórczych. Podczas Eucharystii zaśpiewa Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes.

Występ Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses   Występ Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses
Dyrygentem jest ks. Grzegorz Piekarz
Joanna Sadowska /GN
Koncert odbył się w tarnowskiem kościele pw. bł. Karoliny   Koncert odbył się w tarnowskiem kościele pw. bł. Karoliny
Joanna Sadowska /GN

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama