Nowy numer 3/2019 Archiwum

Śpiewali dla bł. Karoliny

16 listopada występem uczniów Diecezjalnego Studium Organistowskiego rozpoczęły się III Tarnowskie Dni Cecyliańskie.

Tego dnia w kościele bł. Karoliny odbył się koncert Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses. Słowo wygłosił ks. Piotr Pasek, a dyrygentem był ks. Grzegorz Piekarz.

W ramach obchodów dzisiaj, w kościele NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie, o 17.00 będzie można posłuchać uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Młodzi ludzie zagrają również na organach.

Ponadto w środę, 20 listopada w Diecezjalnym Studium Organistowskim o 10.00 rozpoczną się warsztaty organowe prowadzone przez prof. Marcina Szelesta  z Akademii Muzycznej w Krakowie. Natomiast o 16.00 odbędzie się recital organowy prof. Marcina Szelesta. Wstęp jest wolny.

W czwartek, 21 listopada w Diecezjalnym Studium Organistowskim odbędzie się III Ogólnopolski Konkurs Organowy Diecezjalnych Studium Organistowskich. Na zakończenie Dni Cecyliańskich, 22 listopada w tarnowskiej katedrze o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Tadeusza Bukowskiego, duszpasterza środowisk twórczych. Podczas Eucharystii zaśpiewa Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes.

Dyrygentem jest ks. Grzegorz Piekarz   Występ Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses
Dyrygentem jest ks. Grzegorz Piekarz
Joanna Sadowska /GN
  Koncert odbył się w tarnowskiem kościele pw. bł. Karoliny
Joanna Sadowska /GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy