Nowy numer 17/2019 Archiwum

Czas pokaże

Kończący się w uroczystość Chrystusa Króla rok Wiary miał być czasem nawrócenia i pogłębienia JEJ.

Jako wspólnota diecezjalna będziemy przeżywać radość wyznawania wiary przede wszystkim w naszych parafiach – zapowiedział bp Andrzej Jeż w liście do diecezjan. – Chcielibyśmy, aby Rok Wiary był czasem lepszego rozumienia wiary – tłumaczył ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego. Stąd sugestie, aby zachęcać wiernych do lektury Pisma Świętego, dokumentów soborowych i katechizmu. – Odnotowaliśmy znaczy wzrost sprzedaży zwłaszcza naszych własnych wydawnictw dotyczących tego roku: kazań, rozważań dla dorosłych i katechizmowych. Sprzedało się znacznie więcej niż się spodziewaliśmy – informuje Antoni Kloch, kierownik działu handlowego Wydawnictwa „Biblos”.

Parafie też starały się zaproponować coś specjalnego, jak choćby brzeska wspólnota pw. Miłosierdzia Bożego, która organizowała co miesiąc spotkania z cyklu „Świadkowie wiary”. Fundamenty wiary przewijały się także w parafialnym przepowiadaniu. – Myślę, że to stały element nauczania z ambony wszędzie. Problemem jest dziś to, żeby wierni zechcieli zrozumieć, że to oni tworzą Kościół. Z tym jest bieda. Świątynie funkcjonują jako „punkty usługowe”. Czy w Roku Wiary udało się nam wszystkim coś zmienić? Czas pokaże – mówi ks. Jan Raś, proboszcz z Kaniny koło Limanowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL