Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przyszli mistrzowie klawiatury

W Tarnowie odbył się Ogólnopolski Konkurs Uczniów Diecezjalnych Szkół Organistowskich.

W Tarnowie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Uczniów Diecezjalnych Szkół Organistowskich. W przesłuchaniach, które miały miejsce w sali koncertowej Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie, wzięli udział uczniowie z Warszawy, Katowic, Opola, Kielc, Płocka i Tarnowa. - Konkurs jest okazją do pokazania talentu i zdobytych umiejętności w konfrontacji z innymi rówieśnikami. To dobra lekcja dla przyszłych organistów - mówi ks. dr Grzegorz Piekarz, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie, organizator konkursu.

Dziewiąte miejsce ex aequo zajęli Karol Tomasz Wojtaszek i Paweł Michał Soliński, obaj z Kielc. Na ósmym miejscu znalazł się Paweł Lewandowski z Warszawy, a na siódmym Jan Krzysztof Szuter, również z Warszawy. Miejsce piąte zajęła Magdalena Joanna Frasek z Opola, zaś czwarte Piotr Michalik z Tarnowa. Obydwoje otrzymali wyróżnienia tegorocznej edycji konkursu.  

Jury postanowiło przyznać trzecie miejsce Mateuszowi Janowi Forreiterowi z Katowic i Katarzynie Sacha z Tarnowa. Laureatem II miejsca został Jakub Kapała z Tarnowa. Pierwsze miejsce ex aequo przypadło dwom uczniom z tarnowskiej szkoły: Tomaszowi Dawidowi Żołądziowi oraz Marcinowi Janowi Kucharczykowi. - Cieszę się, że zdobyłem pierwsze miejsce. To wielkie wyróżnienie dla mnie. Praca była ciężka, przygotowywałem się do konkursu dwa miesiące. W szkole organistowskiej uczę się czwarty rok - mówi Tomasz Żołądź. - W szkole organistowskiej uczę się już pięć lat. Jestem trochę zaskoczony pierwszym miejscem. Wydaje się, że poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy i trzeba się bardzo postarać, żeby wygrać - przyznaje Marcin Kucharczyk. Obaj laureaci są organistami: Tomasz Żołądź gra w kościele parafialnym w Dąbrówkach Breńskich, Marcin Kucharczyk w Turzy. - Wiążemy swoją przyszłość z pracą organisty w kościele - dodają zgodnie obaj młodzi organiści. Uczestnicy i jurorzy konkursu   Uczestnicy i jurorzy konkursu
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN
  

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama