Nowy numer 3/2019 Archiwum

Rozjaśnić przyszłość potrzebujących dzieci

128 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Od pierwszej niedzieli Adwentu, czyli od 1 grudnia będzie można je nabyć w parafiach. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na wypoczynek dzieci i młodzieży oraz ich dożywianie. – Zachęcamy, aby świeca Caritas znalazła się w każdym domu. Chodzi o gest otwartego serca. Patrząc na jej płomień podczas wigilii możemy mieć satysfakcję, że pomogliśmy potrzebującym – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. Akcja odbędzie się po raz dwudziesty pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość”.

Dzieci z biedniejszych i wielodzietnych rodzin będą mogły pojechać na wakacje i ferie. Dzięki poprzedniej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w tym roku z wypoczynku letniego i zimowego skorzystało 2768 dzieci. -- Wielu uczniów pierwszy raz było na wakacjach w górach czy nad morzem. Turnusy zorganizowały parafie, zgromadzenia zakonne i inne instytucje, które otrzymały od nas dofinansowanie –  dodaje ks. Podstołowicz.

Caritas pomogła także pokryć większość kosztów udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę dla 375 dzieci z rodzin wielodzietnych.

W sumie w tym roku na wypoczynek dzieci i młodzieży Caritas przekazała ponad 160 tys. zł. (łącznie zimowy i letni). Dodatkowo ok. 15 tys. zł przeznaczono na dożywianie najmłodszych w świetlicach Caritas oraz w szkołach i innych placówkach. Dodajmy, że w sześciu świetlicach Lumen prowadzonych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej opieką objętych jest codziennie ok. 200 dzieci.

Ofiara za małą świecę wynosi – podobnie jak w latach ubiegłych – 5 zł, a za dużą 12 zł. Ich rozprowadzaniem w parafiach zajmą się wolontariusze Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Podobnie jak w latach ubiegłych, świece przekazane przez naszą Caritas zapłoną na stołach wigilijnych naszych rodaków mieszkających m.in. we Francji, Anglii i Austrii.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy