Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pieśni powstańców dziecięcym głosem przejdź do galerii

Podsumowano IV Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Zgłobicach.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach już po raz czwarty gościła w swych murach uzdolnioną muzycznie młodzież i dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Tarnów. Do udziału w Gminnym Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej zgłoszono 20 grup wokalno-instrumentalnych. Młodzi artyści zaprezentowali utwory z okresu I i II Rzeczypospolitej, pieśni powstańców 1863 roku oraz z I wojny światowej.

Jury, w składzie: dr Alicja Płonka,  mgr Teresa Wójtowicz, mgr Katarzyna  Sroka przyznało nagrodę za najlepszą interpretację wokalną uczniom Szkoły Podstawowej w Koszycach Wielkich i Szkoły Podstawowej Nr 2 z Woli Rzędzińskiej. Za najlepszą  prezentację sceniczną  i doskonałą emisję wyróżniono uczniów Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze i Jodłówce Wałkach.

Nagrodę za pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego otrzymali wokaliści ze Zgłobic i Poręby Radlnej, a za oryginalny akompaniament zespoły z Zawady i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej. Nagrodę Grand Prix Wójta Gminy Tarnów wręczył zastępca wójta mgr Sławomir Wojtasik  zespołowi wokalnemu z gimnazjum w Tarnowcu. Formację tę nagrodziło również jury młodzieżowe nagrodą „Młodzi – Młodym”. Publiczności, najbardziej podobał się krakowiak w wykonaniu gospodarzy, którym przyznano „Zgłobicką Nutę”. W przeglądzie wzięło udział 90 uczniów. Organizatorami spotkania byli Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów i Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma