Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Alternatywny wieczór andrzejkowy

30 listopada z inicjatywy Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży księdza Marcina Minorczyka, odbyło się pożegnanie minionego Roku Wiary oraz rozpoczęcie Adwentu, połączone z zabawą andrzejkową.

Spotkanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył ks. Marek Zembura z Dąbrowy Tarnowskiej.  

W zabawie, która odbyła się w remizie wzięło udział ok. 120 osób. Oprócz gospodarzy, była młodzież z Radłowa, Jadownik Mokrych, Wojnicza, Łęgu Tarnowskiego, Woli Rzędzińskiej, Bielczy, Tarnowa, Mielca i Dąbrowy Tarnowskiej, wraz z opiekunami. Zabawę animował zespół muzyczny Kross z Radgoszczy był też kabaret, przygotowany przez organizatorów, konkursy i wspólna zabawa. – Andrzejki nie muszą wiązać się z zabobonnymi obyczajami, można spędzić je w o wiele głębszy sposób, przemieniając modlitwę w radosne dziękczynienie Stwórcy – mówi ks. Marcin Minorczyk.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma