Nowy numer 28/2018 Archiwum

Woda dla ofiar kataklizmu

Młodzież szuka sposobów, by pomóc poszkodowanym na Filipinach.

Uczniowie klasy maturalnej o profilu dziennikarskim z I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie organizują akcję pomocy dla Filipińczyków. – Na początku zrodził się sam pomysł akcji, czyli zrezygnowanie ze zwyczaju sprawiania sobie nawzajem prezentów mikołajkowych – mówi Oliwia Kapturkiewicz z 3L, jedna z inicjatorek. Maturzyści uznali, że nie chcą gromadzić kolejnych zbędnych gadżetów, a kwotę, którą mieliby wydać na prezent mikołajkowy, mogą przeznaczyć na potrzebujących.

Potem zadecydowali, że pieniądze przekażą Filipińczykom. – Zamiast kolejnego zbędnego kubka – woda dla Filipińczyka! Jedna klasa może uzbierać nawet około 1000 zł. Jak dużą siłę ma cała szkoła w momencie, kiedy się zjednoczy? Niesienie pomocy jest uniwersalne. Odległość, jaka dzieli Polskę od Filipin, nie ma żadnego znaczenia, ponieważ zgodnie z jednym z haseł plakatu solidarność międzyludzka nie ma granic – dodaje Oliwia. W I LO udział w akcji zadeklarowało 13 klas, inicjatorzy zachęcają do aktywności inne tarnowskie szkoły. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma