Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zebrano prawie 250 tys. zł, kwota ciągle rośnie

Kościół tarnowski wspiera Syrię i Filipiny.

249 tys. 600 zł zebrano przed kościołami diecezji tarnowskiej na pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego w Syrii. Taką sumę tarnowska Caritas przekazała do Caritas Polska, która zajmuje się organizacją pomocy dla Syrii. Zbiórka odbyła się 6 października w całej Polsce. Tymczasem wciąż do Caritas wpływają pieniądze na wsparcie mieszkańców Filipin.

-- Zbiórka na rzecz Syrii pokazała wielką ofiarność naszych diecezjan. Dziękujemy wszystkim, którzy widzą ludzką krzywdę, hojnie i ofiarnie potrafią się podzielić z potrzebującymi – mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. Pomoc dociera zwłaszcza do ludzi, którzy są w obozach dla uchodźców w sąsiednich krajach, a tam potrzeba m.in. wody, żywności i leków.

Tymczasem trwa wpłacanie pieniędzy zebranych przed kościołami diecezji tarnowskiej w niedzielę, 17 listopada. Była to zbiórka do puszek dla mieszkańców Filipin, którzy ucierpieli podczas tajfunu. Znaczna część ofiar już została wpłacona przez parafie. – Ofiarność jest jeszcze większa. Wpłaty z wielu parafii są wyższe niż te, które były na Syrię. Diecezjanie wpłacają także pieniądze na nasze konto –  dodaje dyrektor Caritas.

Caritas Polska planuje pomóc w odbudowie budynków użyteczności publicznej na Filipinach.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma