Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zebrano prawie 250 tys. zł, kwota ciągle rośnie

Kościół tarnowski wspiera Syrię i Filipiny.

249 tys. 600 zł zebrano przed kościołami diecezji tarnowskiej na pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego w Syrii. Taką sumę tarnowska Caritas przekazała do Caritas Polska, która zajmuje się organizacją pomocy dla Syrii. Zbiórka odbyła się 6 października w całej Polsce. Tymczasem wciąż do Caritas wpływają pieniądze na wsparcie mieszkańców Filipin.

-- Zbiórka na rzecz Syrii pokazała wielką ofiarność naszych diecezjan. Dziękujemy wszystkim, którzy widzą ludzką krzywdę, hojnie i ofiarnie potrafią się podzielić z potrzebującymi – mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. Pomoc dociera zwłaszcza do ludzi, którzy są w obozach dla uchodźców w sąsiednich krajach, a tam potrzeba m.in. wody, żywności i leków.

Tymczasem trwa wpłacanie pieniędzy zebranych przed kościołami diecezji tarnowskiej w niedzielę, 17 listopada. Była to zbiórka do puszek dla mieszkańców Filipin, którzy ucierpieli podczas tajfunu. Znaczna część ofiar już została wpłacona przez parafie. – Ofiarność jest jeszcze większa. Wpłaty z wielu parafii są wyższe niż te, które były na Syrię. Diecezjanie wpłacają także pieniądze na nasze konto –  dodaje dyrektor Caritas.

Caritas Polska planuje pomóc w odbudowie budynków użyteczności publicznej na Filipinach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama