Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wieje nad nami

Orkan Ksawery daje się we znaki. Najmocniej wiatr wieje na Pomorzu, ale południe Polski także odczuwa jego skutki.

Układ niskiego ciśnienia z silnym, huraganowym wiatrem dotarł nad południową część Polski. W nocy siła porywów wiatru wzrosła do ponad 70 km/h. Pojawiły się opady śniegu, a także wyładowania atmosferyczne. 6 grudnia wiatr się wzmagał, ale ciśnienie miało zacząć stopniowo rosnąć.

Strażacy w Małopolsce w nocy z 5 na 6 grudnia interweniowali  150 razy. Część wyjazdów była związana z powalonymi drzewami, a także zerwanymi dachami domów. W naszym regionie takie wydarzenia, choć nieliczne, odnotowano w powiecie limanowskim. Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie informuje zaś że od 6 grudnia, od godzin porannych, z uwagi na silne porywy wiatru, nie będzie kursował prom na rzece Dunajec w Siedliszowicach.

6 grudnia około godz. 10:00 zamknięty został dla mieszkańców Tarnowa Park Strzelecki. - Wiejący wiatr łamie drzewa i konary stwarzając niebezpieczeństwo dla osób korzystających z parku. Prosimy o zachowanie ostrożności także w innych rejonach miasta - informuje Bartosz Bykowski, z biura prasowego UM Tarnów. Jeżeli wiatr osłabnie, teren parku zostanie udostępniony już jutro.

 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma