Nowy numer 33/2018 Archiwum

Niepokalana w Seminarium

Wspólnota przełożonych i alumnów WSD w Tarnowie obchodzi dziś święto patronalne.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbywają się uroczystości ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest świętem patronalnym seminarium. Poprzedza je nowenna, na zakończenie której grupa alumnów zostanie włączona do Bractwa Niepokalanej. W tym roku rozważania nowennowe prowadził ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Trzeźwości i Uzależnień Kurii Diecezjalnej w Tarnowie - mówi ks. dr Jacek Nowak, rektor WSD w Tarnowie.

8 grudnia jest przeżywany w seminarium bardzo uroczyście. Świętowanie rozpoczyna się uroczystą Eucharystią. W tym roku głównym celebransem, który też wygłosi homilię, będzie ks. prałat Stanisław Ludwik Piech, profesor historii Kościoła UPJP II. W drugiej części obchodów odbywa się okolicznościowa akademia. Uczestnikami są: biskupi, przełożeni i profesorowie, księża oraz alumni. W tym roku wykład naukowy „Sam Ją stworzył w Duchu Świętym. Implikacje prawdy o ścisłym zjednoczeniu Ducha Świętego z Najświętszą Maryją Panną Niepokalaną dla życia chrześcijańskiego” wygłosi o. dr hab. Grzegorz Bartosik OFM – profesor UKSW. Po wykładzie alumni przedstawią obraz sceniczny „Wędrujące Madonny”.

Spotkanie w auli zwieńczy słowo biskupa tarnowskiego. - Zakończeniem uroczystości Niepokalanego Poczęcia będzie wieczorna modlitwa i śpiew „Akathistos” - przepięknego hymnu ku czci Bogarodzicy - dodaje rektor WSD w Tarnowie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma