Nowy numer 21/2018 Archiwum

Matka i bracia w misji Jezusa Chrystusa

Kto jest prawdziwym krewnym Mistrza z Nazaretu?

Dzisiejsze spotkanie z Radiowo-Internetowego Studium biblijnego nosi tytuł „Matka i bracia w misji Jezusa Chrystusa”. Oto Jezus wyruszył w drogę ku Jerozolimie. W drodze tej uczy uczniów modlitwy. W drodze tej pojawiają się na kartach Ewangelii jego Matka i bracia. Jaką rolę pełni przywołanie Matki Jezusa i Jego braci w przekazie Ewangelii. Historię bowiem mówiącą o przybyciu do Jezusa Matki Jego oraz Jego braci przekazują wszystkie ewangelie synoptyczne. Przeczytajmy fragment z Ewangelii wg św. Łukasza „Przyszli do Niego Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: «Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą». Lecz On im odpowiedział: «Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je»” (Łk 8,19-21).

Tekst św. Łukasza opiera się na przekazie św. Marka. Według przekazu św. Marka informacja o przybyciu krewnych do Jezusa nawiązuje do wzmianki o wyjściu bliskich Mistrza z Nazaretu w celu zatrzymania Go z powodu rozpowszechniania się negatywnej opinii o Nim, która szkodziła tak Jemu samemu jak również Jego rodzinie (Mk 3,21). Św. Marek zapisze: „Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów». Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili o Jezusie: «Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy»” (Mk 3,20-21).

« 1 2 3 4 5 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kościół to wspólnota ludzi powołanych przez Chrystusa. Z czym zawsze łączyło się i wciąż łączy się powołanie?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl
lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor