Nowy numer 33/2018 Archiwum

Towarzyszyć Polakom na emigracji

Bp Wiesław Lechowicz spotkał się z papieżem Franciszkiem.

Biskup Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej spotkał się z papieżem Franciszkiem. Z Ojcem Świętym rozmawiał o Polakach mieszkających za granicą. Papież apelował, by towarzyszyć ludziom i nie opuszczać Polaków, by iść tam gdzie oni wyjeżdżają. – Kiedy podszedłem indywidualnie do Ojca świętego, papież mówił o wadze tego duszpasterstwa, wadze problemu – który jest jak nazwał fenomenem współczesnym. Wskazywał, że ważne jest, by to duszpasterstwo prowadzić i towarzyszyć Polakom – dodaje biskup.

Podczas spotkania w Rzymie stu kapłanów pracujących wśród Polonii m.in. w Europie, Ameryce i Australii dyskutowało m.in. co zrobić aby integrować duszpasterstwo polskich emigrantów z miejscowymi parafiami.

Więcej na www.rdn.pl

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma