Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Platynowo-złote

Chór Puellae orantes otrzyma 28 grudnia prestiżowe wyróżnienia za album „Kolędy i pastorałki”.

W Tarnowie odbyła się konferencja prasowa, na której ks. prał. Władysław Pachota i Aleksandra Topor podsumowali mijający rok działalności artystycznej chóru. – Płyta „Kolędy i pastorałki. Łukaszewski & Bembinow” otrzymała w tym roku status złotej płyty, a wydanie dvd platynowej. Podstawowy nakład płyty wynosił 7 tys. sztuk, w ubiegłym roku był dodruk 2 tys. sztuk, a w tym roku 2,5 tys., w sumie 11,5 tys. sztuk, z czego udokumentowanej sprzedaży jest ponad 7 tys. sztuk, stąd przyznanie nagrody złotej i platynowej płyty – mówi ks. Pachota. Wręczenie nagród odbędzie 28 grudnia w bazylice katedralnej w Tarnowie podczas koncertu. Płyty te otrzyma chór z rąk dyrektora generalnego Związku Producentów Audiovideo Marka Staszewskiego. – Jest  to ogromny sukces promocji muzyki poważnej w Polsce, tym bardziej że jest to – w naszym przypadku – muzyka chóralna. W 2013 roku znaleźliśmy się w gronie tak wspaniałych artystów muzyków, jak Andrea Bocelli, Aleksandra Kurzak, Mariusz Kwiecień czy Janusz Olejniczak. Jeżeli chodzi o płytę dvd, to tę nagrodę w 2013 roku otrzymały cztery albumy, z czego nasz jest jedyny w kategorii muzyki poważnej. Oprócz nas są jeszcze dwa albumy jazzowe, w tym Leszka Możdżera, i… Metaliki – mówi Aleksandra Topor.

Chór podczas koncertu w bazylice katedralnej zaprezentuje materiał z płyty „Kolędy i pastorałki”, jak również nowe aranżacje autorstwa Łukasza Farcinkiewicza. Z tym samym repertuarem chór wystąpi podczas kolejnych koncertów: 5 stycznia w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, 6 stycznia w bazylice mariackiej w Krakowie i 12 stycznia w kościele św. Jadwigi w Dębicy. – Zostaliśmy też zaproszeni, jako goście zespołu Audiofeels, do nagrania ich kolędowej płyty „Świątecznie”. Na płycie znaleźli się gościnnie Natalia Kukulska, Monika Burzym, zespół męski Affabre. Nagraliśmy z zespołem trzy utwory: „Jest taki dzień”, „Cicha noc” i „Przybieżeli do Betlejem” – mówi Aleksandra Topor.

Dyrektor chóru Puellae orantes prezentuje limitowaną edycję trzech ostatnich płyt zespołu   Ks. Władysław Pachota
Dyrektor chóru Puellae orantes prezentuje limitowaną edycję trzech ostatnich płyt zespołu
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN
Chór wydał w tym roku kolejny wyjątkowy album. – Jest to limitowana edycja na potrzeby naszego mecenasa Tauron Polska Energia, który zawiera trzy płyty: „Klasycy wiedeńscy”, „Kolędy i pastorałki” oraz „Ave Maria”. Album ten znajdzie się w polskich placówkach dyplomatycznych jako promocja polskiej kultury – mówi ks. Pachota. W najbliższych planach zespołu są trzy koncerty noworoczne, które odbędą się w Lusławicach, Krakowie i Katowicach.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma