Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowi biskupi w Tarnowie

Papież Franciszek powołał dwóch nowych biskupów pomocniczych w diecezji.

Zostali nimi: ks. prał. Stanisław Salaterski z Tymowej i ks. prał. Jan Piotrowski.

Bp nominat Stanisław Salaterski   Bp nominat Stanisław Salaterski
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN
Pierwszy od kwietnia 1995 roku pełni urząd proboszcza parafii katedralnej w Tarnowie, a od roku 1998 jest dziekanem dekanatu Tarnów-Południe i członkiem Zarządu Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Ponadto jest członkiem Kolegium Konsultorów i Rady Kapłańskiej. Od roku 2013 jest też kapelanem Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Tarnowie.

 

Więcej o nim w artykule: Duszpasterstwo przede wszystkim.

 

Bp nominat Jan Piotrowski   Bp nominat Jan Piotrowski
Joanna Sadowska /GN
Drugi z nominowanych pochodzi ze Szczurowej. Po święceniach kapłańskich pracował w parafiach: Przecław i Mielec - Ducha Świętego. W latach 1984-1991 pełnił posługę misyjną w Republice Konga w Afryce. Po powrocie został mianowany sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, a w 1995 sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Więcej na jego temat w artykule Nowa misja.

Informacje na temat nominacji i nowych biskupów będziemy publikować na bieżąco na specjalnej podstronie, którą można znaleźć TUTAJ

Wszystkich, którzy znają nowych biskupów, byli ich parafianami, uczniami, przyjaciółmi zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami na ich temat w komentarzach pod artykułem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama