Nowy numer 03/2020 Archiwum

Nowi biskupi w Tarnowie

Papież Franciszek powołał dwóch nowych biskupów pomocniczych w diecezji.

Zostali nimi: ks. prał. Stanisław Salaterski z Tymowej i ks. prał. Jan Piotrowski.

Bp nominat Stanisław Salaterski   Bp nominat Stanisław Salaterski
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN
Pierwszy od kwietnia 1995 roku pełni urząd proboszcza parafii katedralnej w Tarnowie, a od roku 1998 jest dziekanem dekanatu Tarnów-Południe i członkiem Zarządu Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Ponadto jest członkiem Kolegium Konsultorów i Rady Kapłańskiej. Od roku 2013 jest też kapelanem Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Tarnowie.

 

Więcej o nim w artykule: Duszpasterstwo przede wszystkim.

 

Bp nominat Jan Piotrowski   Bp nominat Jan Piotrowski
Joanna Sadowska /GN
Drugi z nominowanych pochodzi ze Szczurowej. Po święceniach kapłańskich pracował w parafiach: Przecław i Mielec - Ducha Świętego. W latach 1984-1991 pełnił posługę misyjną w Republice Konga w Afryce. Po powrocie został mianowany sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, a w 1995 sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Więcej na jego temat w artykule Nowa misja.

Informacje na temat nominacji i nowych biskupów będziemy publikować na bieżąco na specjalnej podstronie, którą można znaleźć TUTAJ

Wszystkich, którzy znają nowych biskupów, byli ich parafianami, uczniami, przyjaciółmi zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami na ich temat w komentarzach pod artykułem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Kinga
  14.12.2013 19:42
  Znalazłam stronę na której można zlokalizować KAŻDEGO po numerze telefonu. Wystarczy wpisać numer osoby którą chcemy zlokalizować

  http://zlokalizuj-telefon.esite.pl
  doceń 0
 • Ewa
  14.12.2013 19:44
  bardzo się cieszę z nominacji Ks. Piotrowskiego, znam go osobiscie z czasów jak był dyrektorem CFM, wartosciowy człowiek, niech mu Bóg błogosławi
  doceń 0
 • RAF
  14.12.2013 20:16
  mam wrażenie, że Katowice są pomijane od dłuższego czasu! Bez biskupów pomocniczych od dłuższego czasu! 1 arcybiskup na tak dużą archidiecezje to za mało! W innych diecezjach ciągle nominacje i to po 2 biskupów pomocniczych,a Katowice?
  doceń 3
 • aga
  15.12.2013 13:01
  Bardzo się cieszę z nominacji księdza Jana Piotrowskiego, to niesamowity człowiek, bardzo mądry, i wykształcony a zarazem zwykły i szczery, takich księży nam potrzeba, on mnie chrzcił i zawsze mi o tym przypomina:)SERDECZNIE MU GRATULUJĘ!!!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama