Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zaskoczenie i radość

Emocje towarzyszyły ogłoszeniu dwóch nowych biskupów pomocniczych diecezji tarnowskiej.

Radość i ogromne wzruszenie towarzyszyły siostrom bp. nominata Jana Piotrowskiego, pochodzącego ze Szczurowej.

- Zaskoczenie, bardzo duże zaskoczenie. Jan jest cudownym, bardzo dobrym bratem.Kochamy się, mamy jeszcze dwie siostry. Wakacje spędzamy razem - mówi Barbara Książek.

- Teraz to nawet nie potrafię wiele powiedzieć. Jestem zaskoczona, oszołomiona, ale bardzo się cieszę. Tej chwili nie byłoby, gdyby nie nasi rodzice i dom, który stworzyli. Jan jest jedynym i niepowtarzalnym bratem. Jest dla nas podporą - mówi Zofia Brajczewska.

Według ks. Krzysztofa Franczyka, seniora kapłańskiej wspólnoty w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, bp Jan będzie miał czas dla kapłanów. - To bardzo życzliwy człowiek, zawsze mający dla nas księży czas, służący dobrą radą i pomocą. Dla parafian bardzo otwarty, chętny do pomocy, także materialnej. Zna Kościół w wymiarze powszechnym, bo był misjonarzem i pracował jako Dyrektor Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych. I zna Kościół diecezjalny - mówi ks. Franczyk, który był seniorem przy ks. Andrzeju Jeżu oraz ks. Janie Piotrowskim.

Bp nominat Stanisław Salaterki znany jest z zaangażowania w pracę duszpasterską z ruchami i stowarzyszeniami. - Cieszymy się tym bardziej, że ks. Salaterki był pierwszym duszpasterzem Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Tak się jakoś pięknie złożyło, że dzisiaj mamy tu dzień skupienia i zarazem dzień ogłoszenia nominacji. Czujemy ogromną radość i wdzięczność. Ks. Salaterski był dla nas bardzo opiekuńczy, dbał o nas, choć wysoko stawiał nam poprzeczkę, jeśli chodzi o działanie. Takim wartościowym akcentem był konkurs „Chrześcijanin Tarnowa. Portret życiem pisany”, którego ks. Salaterski był pomysłodawcą. Jest człowiekiem solidnym, wymagającym, konsekwentnym. Wie, czego chce. Jako proboszcz katedry wykazywał się wielką wiernością i to u niego cenimy - mówi Danuta Ciszek, prezes KSW w Tarnowie.

Obejrzyj relację z wydarzenia:

Ogłoszenie biskupów pomocniczych w Tarnowie
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

Informacje na temat nominacji i nowych biskupów będziemy publikować na bieżąco na specjalnej podstronie, którą można znaleźć TUTAJ

Wszystkich, którzy znają nowych biskupów, byli ich parafianami, uczniami, przyjaciółmi zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami na ich temat w komentarzach pod artykułem.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy