Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Refleksja władzy

Miejscem spotkań były tradycyjnie Tarnów, Nowy Sącz, Mielec, Dębica i Bochnia.

Zaproszeni na spotkania zostali wszyscy samorządowcy, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci, urzędnicy samorządowi, a także radni gmin, powiatów, miast. Skorzystał i przyszedł na spotkania, które są formą refleksji nad służbą, którą podejmują, kto chciał. – Jako, że w diecezji trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, dlatego dzień skupienia dla samorządowców poświęciliśmy tematowi miłosierdzia. W spotkaniach wzięli udział dyrektorzy diecezjalnej „Caritas” i trzech placówek, które opiekują się chorymi dziećmi oraz osobami starszymi – informuje ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w tarnowskiej kurii.

Przedstawiciele „Caritas” po Mszy św. wygłosili do samorządowców konferencję „Caritas Diecezji Tarnowskiej w służbie miłości miłosiernej”. – To, co robimy, to służba człowiekowi ubogiemu, choremu, potrzebującemu pomocy. Do takich działań powołana jest też władza lokalna. Współpracując ze sobą możemy pomagać lepiej – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Uczestnicy spotkania w Tarnowie.   Uczestnicy spotkania w Tarnowie. Grzegorz Brożek /GN

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma