Nowy numer 33/2018 Archiwum

Młodzi prostują ścieżki

W ostatnich dniach rejonowe spotkania odbyły się m.in. w Dąbrowie Tarnowskiej, Radomyślu Wielkim, Cikowicach, Ratoszynie i Jazowsku.

13 grudnia młodzież z okręgu Dąbrowa Tarnowska spotkała się w kościele pw. Wszystkich Świętych. - W Adwencie nie może zabraknąć czasu do refleksji, zatrzymania nad sobą, życiem, miejscem, w którym aktualnie się znajdujemy. Czy jest ono pustynią, na której nic nie ma? Na tej pustyni możemy usłyszeć głos wołającego Jana: „prostujcie ścieżki dla Pana” – mówi ks. Marek Zembura, prefekt z Dąbrowy tarnowskiej. Czuwanie w Dąbrowie rozpoczęło się „Akathistosem”, śpiewem hymnu ku czci Matki Bożej. Medytacji towarzyszył teatr cieni. Po Eucharystii uwielbienie poprowadził zespół GPS.

Też 13 grudnia młodzież spotkała się w Radomyśl Wielkim. Czuwaniu towarzyszył zespół „SUBRIDEO” z Tarnowa. Młodzież z dekanatu Bochnia Zachód również 13 grudnia czuwała w Cikowicach. Zaś w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ratoszynie odbyło się czuwanie młodzieży z dekanatu Dębica - Zachód. Po Mszy św., młodzi modlili się i wzięli udział w koncercie zespołu „Jeruzalem”. 

Uczestnicy czuwania w Dąbrowie Tarnowskiej.   Uczestnicy czuwania w Dąbrowie Tarnowskiej. Grzegorz Brożek /GN W czasie modlitwy młodzież z Dąbrowy wpatrywała się w przykład Maryi.   W czasie modlitwy młodzież z Dąbrowy wpatrywała się w przykład Maryi. Grzegorz Brożek /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma