Nowy numer 48/2020 Archiwum

Młodzi prostują ścieżki

W ostatnich dniach rejonowe spotkania odbyły się m.in. w Dąbrowie Tarnowskiej, Radomyślu Wielkim, Cikowicach, Ratoszynie i Jazowsku.

13 grudnia młodzież z okręgu Dąbrowa Tarnowska spotkała się w kościele pw. Wszystkich Świętych. - W Adwencie nie może zabraknąć czasu do refleksji, zatrzymania nad sobą, życiem, miejscem, w którym aktualnie się znajdujemy. Czy jest ono pustynią, na której nic nie ma? Na tej pustyni możemy usłyszeć głos wołającego Jana: „prostujcie ścieżki dla Pana” – mówi ks. Marek Zembura, prefekt z Dąbrowy tarnowskiej. Czuwanie w Dąbrowie rozpoczęło się „Akathistosem”, śpiewem hymnu ku czci Matki Bożej. Medytacji towarzyszył teatr cieni. Po Eucharystii uwielbienie poprowadził zespół GPS.

Też 13 grudnia młodzież spotkała się w Radomyśl Wielkim. Czuwaniu towarzyszył zespół „SUBRIDEO” z Tarnowa. Młodzież z dekanatu Bochnia Zachód również 13 grudnia czuwała w Cikowicach. Zaś w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ratoszynie odbyło się czuwanie młodzieży z dekanatu Dębica - Zachód. Po Mszy św., młodzi modlili się i wzięli udział w koncercie zespołu „Jeruzalem”. 

Młodzi prostują ścieżki   Uczestnicy czuwania w Dąbrowie Tarnowskiej. Grzegorz Brożek /GN Młodzi prostują ścieżki   W czasie modlitwy młodzież z Dąbrowy wpatrywała się w przykład Maryi. Grzegorz Brożek /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama