Ofiary zebrane przez Kolędników Misyjnych zostaną przeznaczone na projekty charytatywno-ewangelizacyjne.
Leczenie dzieci z ciężkim niedożywieniem – kontynuacja projektu
Jak każdego roku ponad połowę hospitalizowanych pacjentów w szpitalu w Bagandou stanowią dzieci do 5 roku życia. Rzadko zdarza się wolne łóżko na oddziale pediatrycznym. W poprzednich latach liczba leczonych z ciężkiego niedożywienia, z typowymi zmianami, jak opuchlizna czy odbarwione włosy, wynosiła 10–15% wszystkich dzieci. Sytuacja ta bardzo się pogorszyła w 2013 w roku związku z rebelią, który wybuchła już pod koniec roku 2012. Wielu ludzi chroniło się przed ewentualnymi atakami rebeliantów w lesie, pozostając tam przez wiele tygodni, a czasami miesięcy, razem ze swoimi dziećmi. Wiadomo, że warunki życia, możliwości wyżywienia były dużo gorsze niż w wiosce. Skutki najbardziej odczuwały dzieci, które zapadały na choroby układu oddechowego, anemię, malarię i były źle odżywiane. W związku z tym liczba dzieci, które były leczone również na niedożywienie, podwoiła się, a właściwie prawie każde hospitalizowane dziecko było wycieńczone przez choroby i brak odpowiednich składników koniecznych do prawidłowego rozwoju.
Trudna sytuacja w kraju skłoniła wiele organizacji humanitarnych do pomocy miejscowej ludności. Również ten szpital uczestniczy w projekcie UNICEF dla dzieci niedożywionych. Dzięki temu otrzymuje specjalne mleko modyfikowane oraz pastę z orzeszków arachidowych. Projekt dotyczy tylko dzieci z ciężkim niedożywieniem, które są zapisywane z wieloma szczegółami (np. wiek, waga, obwód ramienia, dawka mleka itp.).
Projekt prowadzony przez szpital obejmuje także inne dzieci – nie tylko te ze stwierdzonym niedożywieniem – wioskowe i pigmejskie, które są leczone w szpitalu i w trakcie pobytu otrzymują codziennie kubek kleiku ryżowego z cukrem i pastą arachidową.