Ofiary zebrane przez Kolędników Misyjnych zostaną przeznaczone na projekty charytatywno-ewangelizacyjne.
Dożywianie dzieci - parafia Pana Jezusa Zmartwychwstałego i Bożego Miłosierdzia w Brazzaville – Republika Konga
Od dziesięciu lat polscy dobroczyńcy opłacają dzieciom szkołę w Brazzaville. Każdego roku liczba tych, którzy chcą pomagać, wzrasta. Zaczynano od pomocy dla kilkorga dzieci, a w tym roku objętych pomocą jest już 68. Ci, którzy płacą czesne, są członkami tarnowskiego Kościoła z parafii Wojnicz, Brzesko, Nowy Sącz, Iwkowa, Tarnów, Rzuchowa, Muszyna, Jadowniki, Biadoliny, Olszyny oraz z małej parafii Wólka Niedźwiedzka i z Gorlic z diecezji rzeszowskiej. Oprócz zapłaty za czesne dzieci otrzymują zeszyty oraz książki, a niektóre dostają także ubrania szkolne i tornistry. Misjonarz chce tym oraz innym dzieciom pomóc, dając im każdego dnia jakiś posiłek, np. kanapkę i buteleczkę soku. Ks. Bogdan wyraża nadzieję, że nasza pomoc będzie towarzyszyła tym dzieciom każdego roku. Ma też nadzieję, że ich odpowiedzią na nasz gest będą dobre wyniki w nauce.
Budowa centrum duszpasterskiego w par. św. Michała w Melgaço – Brazylia
Parafia, w której pracuje ks. Tadeusz, należy do prałatury apostolskiej Marajó, mającej swą siedzibę w Soure, w stanie Para w Brazylii. Warunki pracy w tej części Brazylii są specyficzne ze względu na ogromne odległości i jedyną drogę transportu materiałów budowlanych, którą jest dorzecze Amazonii. W związku z tym ceny materiałów budowlanych są bardzo wygórowane. Z drugiej strony brak infrastruktury umożliwiającej ewangelizację jest wielkim wyzwaniem, by pokonując trudności zewnętrzne, otwierać nowe obiekty duszpastersko-katechetyczne niezbędne do głoszenia Dobrej Nowiny o Chrystusie. Z tego też względu 12 lipca 2012 roku rozpoczęto tam rozbiórkę dawnego, zniszczonego już budynku, który służył do akcji kulturalnych i duszpasterstwa dzieci, aby na tym miejscu wybudować Centrum Duszpasterskie Świętego Michała Archanioła, dedykując je pierwszemu kapłanowi wyświęconemu w tej prałaturze – ks. Sebastianowi. Centrum będzie się składać z dwóch części. Pierwsza to parter przeznaczony na sale katechetyczne z zapleczem kuchenno-sanitarnym i na duszpasterstwo dzieci zagrożonych zdrowotnie z powodu niedożywienia i niewłaściwej pielęgnacji. Druga część, na piętrze, będzie służyć jako noclegownia dla parafian z dalekich wiosek. Ta część również będzie mieć zaplecze kuchenno-sanitarne i audytorium na spotkania formacyjne.
Mimo że na katechezę uczęszcza około 200 dzieci i młodzieży, wciąż brakuje odpowiedniego pomieszczenia na ten cel. Aktualnie katecheza jest prowadzona w jednej ze szkół dzięki dobrej woli pani dyrektor, która jest katoliczką i która użycza sal szkolnych w każdą sobotę. Istnieje niebezpieczeństwo, że gdy ona odejdzie na emeryturę, nowy dyrektor, być może protestant, zabroni prowadzenia katechezy w szkole. Centrum Duszpasterskie umożliwi też organizowanie spotkań formacyjnych, dlatego konieczne jest audytorium. Marzeniem misjonarza jest również zainstalowanie w przyszłości radia, a także przeznaczenie jednego z pomieszczeń na działalność Caritasu. Misjonarz zwraca się z prośbą o sfinansowanie jednego z etapów budowy, którymi będą wylewka z płytkami, elewacja, tynkowanie i malowanie – wraz z kosztami robocizny.