Nowy numer 2/2021 Archiwum

Filharmonicy wiedeńscy z „Puellae Orantes”

W styczniu odbędzie się Noworoczny Koncert Charytatywny Grupy Azoty na rzecz budowy hospicjum Via Spei.

Koncerty noworoczne to trwająca od 73 lat tradycja filharmoników wiedeńskich. Poświęcone kompozytorom z rodziny Straussów są transmitowane do ponad 70 krajów świata, a liczba ich słuchaczy to ponad 50 mln osób.    

18 stycznia o godz. 18.00 na zaproszenie Grupy Azoty w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach rozpocznie się koncert, który świetnie wpisuje się w tę tradycję. Przed publicznością wystąpi Orkiestra Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego oraz Dziewczęcy Chór Katedralny „PUELLAE ORANTES” pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty. Będzie to wyjątkowa okazja, by usłyszeć słynne walce i polki w wykonaniu wokalno-instrumentalnym, m.in. utwóu „Tritsch-Tratsch-Polka” czy walca „Nad pięknym modrym Dunajem”. Celem koncertu jest zbiórka pieniędzy na dokończenie budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie. Po koncercie odbędzie się też bankiet dla wszystkich darczyńców, podczas którego zostanie wzniesiony noworoczny toast.

Grupa Azoty, inicjator i patron tego wydarzenia, chce w ten sposób zapoczątkować i wprowadzić w życie ideę corocznego organizowania charytatywnego koncertu noworocznego, z którego dochód w całości będzie przeznaczony na cele dobroczynne.   

Orkiestra Solistów Wiedeńskich to grupa złożona z 30 muzyków na co dzień grających w najsłynniejszych orkiestrach austriackich (Vienna Johann Strauss Orchestra i Orkiestrze Operowej), którzy postawili sobie za cel pielęgnowanie tradycji muzycznych rodziny Straussów czy Lannera. Zespół regularnie występuje w najznamienitszych salach koncertowych świata, a każdego roku odbywa tradycyjne tournée po Japonii.

Dziewczęcy Chór Katedralny „PUELLAE ORANTES” to najbardziej utytułowany chór młodzieżowy w Polsce, laureat 23 ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Zdobył grand prix międzynarodowego konkursu chóralnego w Rimini (Włochy). Chór wydał osiem albumów (za jeden z nich otrzymał Fryderyka), koncertował w większości krajów europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych.

Aby wziąć udział w koncercie, wszyscy chętni będą proszeni o dokonanie darowizny na rzecz budowy hospicjum Via Spei w kwocie 150 zł poprzez zakup cegiełki za pośrednictwem platformy www.pomagamy.grupaazoty.com lub bezpośrednio w Fundacji Kromka Chleba, pl. Kazimierza Wielkiego 5 w Tarnowie.

Fundacja Kromka Chleba, ul. Bandrowskiego 26, 33-100 Tarnów, tel. 14 656 02 36, www.kromkachleba.pl, KRS: 0000157946

Numer konta: SWIFT: INGBPLPW PL 53 1050 15 62 1000 0022 7323 6113

Telefoniczna rezerwacja miejsc na sali koncertowej pod numerem +48 667 281 245.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama