Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śledztwo umorzone

Prokuratura nie dopatrzyła się obrazy uczuć religijnych sądeczan.

W listopadzie, na oknach kamienicy przy ul. Pijarskiej 17 w Nowym Sączu zawisła instalacja przedstawiająca m.in. ukrzyżowane postacie. Autorem instalacji był sądecki artysta Albert Załuski. Zamieszczenie instalacji poruszyło wielu sądeczan, zaś do prokuratury rejonowej w Nowym Sączu wpłynęło doniesienie o obrazie uczuć religijnych, złożone m.in. przez senatora Stanisława Koguta, a także Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Po wniosku pokrzywdzonych policja zdemontowała instalację i przekazała prokuraturze jako dowód w sprawie.

- Prokurator nie znalazł dowodu, aby artysta publicznie wyszydził lub okazał pogardę wobec przedmiotu czci religijnej - powiedział portalowi sadczenian.info Waldemar Kriger, zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Sączu. Decyzja prokuratury zapadła 31 grudnia. 7 dni na odwołanie się o tej decyzji mają osoby, które poczuły się pokrzywdzone treścią instalacji Alberta Załuskiego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma