Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wrócili z ekumenicznego Strasburga

Dobiegło końca 36 Europejskie Spotkanie Młodych zorganizowane w Strasburgu przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé.

Młodzież z Zabawy wraz ze swoim duszpasterzem ks. Marcinem Minorczykiem przebywała w parafii Hindisheim, która także gościła młodzież z takich krajów jak: Niemcy, Ukraina, Chorwacja oraz Hiszpania.

-- Codzienna wspólna modlitwa w parafiach i w halach oraz spotkaniach w grupach międzynarodowych pozwoliła młodym otworzyć się na Boga, który jest na wyciągnięcie dłoni – mówi ks. M. Minorczyk.

W tym roku w spotkaniu uczestniczyło około 20 tys. młodych z Europy, w tym pół tysiąca z naszej diecezji. To znacznie mniej niż rok temu. – Ukształtowała się pewna formuła, duchowość i myśl tych wyjazdów. Bracia z Taize większy nacisk kładą na jakość i formację uczestników niż na ilość. To widać w całym przesłaniu, choć ubiegły rok i Rzym był pewnym fenomenem. To było wspólne pielgrzymowanie do Wiecznego Miasta, które mocno przyciągało w Roku Wiary – zaznacza ks. Andrzej Augustyn z Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa” w Tarnowie, gdzie znajdował się punkt przygotowań do wyjazdu.

Kolejne 37. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się od 29 XII 2014 - 2 I 2015 w Pradze w Czechach.

Młodzież z Zabawy   Młodzież z Zabawy
arch. GN
W gościnnej parafii Hindisheim   W gościnnej parafii Hindisheim
arch. GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL