Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przed święceniami

Informacje porządkowe związane z uroczystością konsekracji biskupów w katedrze tarnowskiej 25 stycznia.

Wszyscy zaproszeni przez biskupów nominatów goście powinni przybyć do katedry najpóźniej do godz. 9.30 i zająć miejsca wskazane przez kleryków. Do godz. 9.30 do katedry będą wpuszczane tylko te osoby, które posiadają zaproszenie oraz wszyscy kapłani i siostry zakonne. Po godz. 9.30 będą mogli wejść wszyscy chcący uczestniczyć w uroczystości, ale tylko w miarę wolnego miejsca. Nawet imiennie zaproszeni goście nie mają zapewnionych miejsc siedzących.

Przedstawiciele różnych parafii, instytucji, wspólnot i ruchów (kościelnych i świeckich), którzy nie otrzymali stosownych zaproszeń do udziału w konsekracji, będą mogli złożyć życzenia i dary nowo wyświęconym biskupom w katedrze bezpośrednio po zakończonej uroczystości. Wszyscy imiennie zaproszeni goście (zarówno duchowni, jak i świeccy) uczynią to podczas spotkania przy stole w seminarium duchownym.

Parking dla zaproszonych gości będzie przygotowany przy Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Solidarności oraz wzdłuż seminarium przy ul. Piłsudskiego (bezpłatnie). Nie będzie natomiast możliwości parkowania na terenie seminarium. W sobotę będzie obowiązywał również całkowity zakaz zatrzymywania i parkowania pojazdów na pl. Katedralnym i wokół katedry.

Podczas Mszy św. nie można korzystać z żadnych elektronicznych sprzętów (kamer, aparatów fotograficznych, smartfonów, telefonów komórkowych).

Uroczystość konsekracji będzie transmitowana przez Telewizję Trwam oraz diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Ze względu na porę zimową, nie przewiduje się telebimu na pl. Katedralnym.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama