Nowy numer 48/2020 Archiwum

20 lat w eterze

Dziennikarze i przyjaciele radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz dziękowali za dwie dekady pracy.

Bp Andrzej Jeż przewodniczył Eucharystii w kościele pw. św. Maksymiliana w Tarnowie, podczas której dziękowano Bogu za 20 lat istnienia diecezjalnej rozgłośni RDN Małopolska. Przypomniał, że inicjatorem powstania radia był ówczesny biskup tarnowski Józef Życiński. - 4 grudnia 1993 roku, w dekrecie powołującym ówczesne diecezjalne radio "Dobra Nowina”, biskup tarnowski napisał, że "celem (radia) będzie prowadzenie dzieła ewangelizacji z uwzględnieniem nowych zadań odpowiadających głębokim przemianom społeczno-kulturowym" - cytował bp Jeż.

Hierarcha podkreślił, że funkcję ewangelizacyjną radio podejmuje dzisiaj na różne sposoby: - Codzienna transmisja Mszy św., modlitwy różańcowej, katechez skierowanych do różnych grup wiekowych, Radiowo-Internetowe Studium Biblijne, informacje o wydarzeniach z życia całego Kościoła i naszego regionu - to istotne przejawy jego działalności.

Bp Jeż dziękował za dawnych i obecnych pracowników radia, jak również za wszystkich radiosłuchaczy. - Żywię głęboką nadzieję, że nasza diecezjalna rozgłośnia - ta największa ambona tarnowskiego Kościoła - będzie nadal wiernie służyła dziełu ewangelizacji; że będzie skutecznym środkiem przekazywania prawdy objawionej przez Boga, prawdy absolutnej o Bogu i o człowieku. Życzę wszystkim, zarówno byłym, jak i obecnym pracownikom radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, by nie lękali się tworzyć medium, które będzie odważnym świadkiem Chrystusa, roztropnym przekazicielem i nauczycielem prawdziwej Mądrości. Życzę także Bożego entuzjazmu w pracy oraz twórczych inspiracji szkicowanych w waszych sercach i umysłach światłem Ducha Świętego. Życzenia te składam na ołtarzu naszego Pana i łączę je z modlitwą, prosząc, aby temu dziełu i wszystkim tworzącym je osobom Bóg błogosławił, udzielał darów duchowych i naturalnych, potrzebnych do właściwego funkcjonowania i wypełniania misji zwiastuna Dobrej Nowiny - mówił bp Jeż.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama