Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Misyjny Dzień Dziecka

6 stycznia w kościele parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Nawojowej gościł misjonarz ks. Piotr Boraca. We Mszy św. uczestniczyły dzieci biorące udział w akcji „Kolędników Misyjnych” z okazji Misyjnego Dnia Dziecka, a także „misyjni seniorzy”.

Akcja „Kolędy Misyjnej” przeprowadzana jest na terenie całej Polski, ale niewielu ludzi w Polsce wie, że to tutaj w Nawojowej w roku 1987 zrodził się pomysł Kolędy Misyjnej z inicjatywy ówczesnego ks. wikariusza Franciszka Pacholika. Ze względu na małą liczbę uczestników kolęda trwała prawie miesiąc, podczas którego odwiedziliśmy wszystkie domy w parafii tj. 8 wiosek. Mimo wielu przeciwności nie zrażaliśmy się trudnościami. Ofiarność ludzi była zaskakująca. Zebrane pieniądze zawieźliśmy do Kurii w Tarnowie, gdzie gościnnie zostaliśmy przyjęci przez ks. biskupa Władysława Bobowskiego otrzymując pamiątkowe obrazki.

Podczas tegorocznej Mszy św. nastąpiło niezwykłe spotkanie obecnych małych kolędników misyjnych oraz seniorów sprzed 26 lat. Nie wszyscy mogli przybyć ,ponieważ mieszkają w odległych regionach Polski, wśród nich jest też 2 kapłanów. Był to naprawdę bardzo wzruszający moment.

Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja będzie kontynuowana i przyniesie jeszcze więcej Bożych owoców. W ten sposób każdy może realizować największe przykazanie miłości Boga i bliźniego.

  Spotkanie małych kolędników
arch. org.
  Małych kolędników odwiedził misjonarz ks. Piotr Boraca
arch. org.
  To właśnie w Nawojowej zrodził się pomysł Kolędy Misyjnej
arch. org.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma