Nowy numer 49/2020 Archiwum

Misyjny Dzień Dziecka

6 stycznia w kościele parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Nawojowej gościł misjonarz ks. Piotr Boraca. We Mszy św. uczestniczyły dzieci biorące udział w akcji „Kolędników Misyjnych” z okazji Misyjnego Dnia Dziecka, a także „misyjni seniorzy”.

Akcja „Kolędy Misyjnej” przeprowadzana jest na terenie całej Polski, ale niewielu ludzi w Polsce wie, że to tutaj w Nawojowej w roku 1987 zrodził się pomysł Kolędy Misyjnej z inicjatywy ówczesnego ks. wikariusza Franciszka Pacholika. Ze względu na małą liczbę uczestników kolęda trwała prawie miesiąc, podczas którego odwiedziliśmy wszystkie domy w parafii tj. 8 wiosek. Mimo wielu przeciwności nie zrażaliśmy się trudnościami. Ofiarność ludzi była zaskakująca. Zebrane pieniądze zawieźliśmy do Kurii w Tarnowie, gdzie gościnnie zostaliśmy przyjęci przez ks. biskupa Władysława Bobowskiego otrzymując pamiątkowe obrazki.

Podczas tegorocznej Mszy św. nastąpiło niezwykłe spotkanie obecnych małych kolędników misyjnych oraz seniorów sprzed 26 lat. Nie wszyscy mogli przybyć ,ponieważ mieszkają w odległych regionach Polski, wśród nich jest też 2 kapłanów. Był to naprawdę bardzo wzruszający moment.

Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja będzie kontynuowana i przyniesie jeszcze więcej Bożych owoców. W ten sposób każdy może realizować największe przykazanie miłości Boga i bliźniego.

Spotkanie małych kolędników   Spotkanie małych kolędników
arch. org.
Małych kolędników odwiedził misjonarz ks. Piotr Boraca   Małych kolędników odwiedził misjonarz ks. Piotr Boraca
arch. org.
To właśnie w Nawojowej zrodził się pomysł Kolędy Misyjnej   To właśnie w Nawojowej zrodził się pomysł Kolędy Misyjnej
arch. org.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama