Nowy numer 24/2018 Archiwum

Tak dla wielodzietnej rodziny

Gmina Dębica dołącza do samorządów, które zdecydowały się wspomóc wielodzietne rodziny.

W gminie Dębica będzie realizowany program „Gmina przyjazna rodzinie 3+”. Rodziny, które będą uprawnione do korzystania z programu, otrzymają 50% zniżki na bilety wstępu na basen, stok narciarski i Ekspozycję Historyczno-Dydaktyczną przy Górze Śmierci. Ponadto będzie możliwość 50% zniżki na opłaty za udział w zajęciach artystycznych, 50% zniżki na bilety wstępu na imprezy kulturalne organizowane przez gminę Dębica, a także refundacja opłat za wodę i kanalizację, w tym abonament (10%), naliczane 2 razy w roku na podstawie opłaconych rachunków.

Karta da również możliwość zniżki na opłaty za świadczenia przedszkoli publicznych w zakresie przekraczającym podstawę. - Myślę, że jako jedyni w Polsce zdecydowaliśmy się nie ograniczać się tylko do wejściówek do jednostek kulturalnych czy sportowych, ale również rodziny wielodzietne odczują tę ulgi także w rachunkach. Zapłacą oni o 10% mniej za wodę i ścieki – powiedziała RDN Małopolska Agnieszka Żurek.

Celami programu są m.in.: pomoc rodzinom, które mają troje i więcej dzieci, wspieranie ich w realizacji funkcji wychowawczej, promocja modelu rodziny wielodzietnej, ukazywanie i kształtowanie pozytywnego jej obrazu. 

Więcej o programie, zasadach udziału, ofercie i celach na stronie www.ugdebica.pl

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma