Nowy numer 25/2018 Archiwum

Są między Bogiem a człowiekiem

Anioły w życiu człowieka oraz te będące efektem Bożego talentu były tematem spotkania w Tarnowie.

„Z aniołami na drogach wychowania” było tematem spotkania zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, oddział w Tarnowie. Odbyło się ono 10 stycznia w siedzibie KIK-u, a gościem był ks. Piotr Prusakiewicz, michalita, redaktor naczelny dwumiesięcznika o aniołach i życiu duchowym „Któż jak Bóg” i „The Angels”.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. siedzibie KIK-u. Następnie odbył się wernisaż wystawy o aniołach autorstwa Zofii Gołębiowskiej - Tabaszewskiej oraz prelekcja zaproszonego gościa.

--Tajemniczy świat aniołów jest fascynujący, ale wciąż się mało o nim mówi – zauważa ks. Prusakiewicz. – Anioły trzeba najpierw odkryć jako dar od Boga, jako pomoc dla nas, one są blisko i pomagają, czy o tym wiemy, czy nie. Człowiek może bardziej korzystać z ich pomocy poprzez uświadomienie sobie, że one są, budząc akt wiary i modlitwę. Aniołowie są wychowawcami z natury. Nie narzucała się, szanują wolność człowieka -- mówi.

  Spotkanie o aniołach
Joanna Sadowska /GN
  ks. Piotr Prusakiewicz
Joanna Sadowska /GN
  W sali tarnowskiego KIK
Joanna Sadowska /GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma