Nowy numer 48/2020 Archiwum

W Tarnowie wreszcie będzie szkoła katolicka

Gdy marzenia stają się rzeczywistością.

W ogłoszonym rankingu szkół wysokie miejsca zajmują placówki katolickie. Nie ma tu zaskoczenia, wszak od dawna szkoły te cieszą się renomą, a wyniki i osiągnięcia uczniów są najlepszą reklamą.

Tym większa więc radość, że w Tarnowie, największym mieście i sercu diecezji wreszcie powstaje pierwsza szkoła katolicka. Właśnie trwa nabór do I i IV klasy podstawowej oraz I klasy gimnazjum.

Przymiarek do powstania takiej szkoły w mieście było już wiele i to od dawna. Nie udało się. A szkoda, bo wielu rodziców chciałoby, aby ich dzieci chodziły właśnie do takiej szkoły.

Patrząc na to, kto będzie „zarządzał” tarnowską szkoła, można się tylko cieszyć. Prezes stowarzyszenia, organu prowadzącego szkołę – pani Katarzyna Duraj znana jest mieszkańcom z wielu akcji. Przede wszystkim to świetny pedagog, ale również osoba niezwykle aktywna społecznie. Jest ona również prezesem stowarzyszenia „Kropla”, która od wielu lat pomaga znaleźć dawców szpiku kostnego. I to z wielkim powodzeniem.

Jeśli z takim samym zapałem będzie prowadzić szkołę, jest szansa, że za kilka lat, również ta placówka znajdzie się w rankingu Perspektyw. Czego jej i Tarnowowi można tylko życzyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama