Nowy numer 24/2018 Archiwum

Chór dla hospicjum

Na koncercie Puellae orantes i wiedeńskich muzyków zebrano 88 tysięcy złotych. To sukces – mówią organizatorzy.

Podwójnym sukcesem zakończył się Noworoczny Koncert Charytatywny w Lusławicach. Impreza odbyła się na rzecz powstającego w Tarnowie pierwszego stacjonarnego Hospicjum Via Spei.

Na scenie wystąpiła Orkiestra Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego oraz tarnowski dziewczęcy chór Puellae Orantes pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty, którzy zachwycili licznie zebraną publiczność. Sponsorem wydarzenia była Grupa Azoty. Koncert był połączeniem doskonałej, światowej muzyki ze słuszną ideą - każda wejściówka oznaczała kolejną cegiełkę dokładaną do budowy Via Spei. Tym sposobem udało się zebrać blisko 88 tysięcy złotych.

- Ta cenna inicjatywa nie mogłaby się odbyć beż wsparcia Grupy Azoty, która w całości pokryła koszty związane z organizacją koncertu, za co - w  imieniu Fundacji - pragnę serdecznie podziękować. Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli zakończyć prace nad pokryciem dachu. Ten etap powinien potrwać jeszcze miesiąc. Kolejnym krokiem będzie zakup stolarki zewnętrznej czyli okien i drzwi, aby w kwietniu tego roku zamknąć stan surowy - wyjaśnia prezes Fundacji Kromka Chleba Anna Czech

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma