Nowy numer 33/2018 Archiwum

Muzyczne święto przejdź do galerii

Cztery zespoły koncertowały przez blisko 2 godziny w szczepanowskiej bazylice.

W święto Ofiarowania Pańskiego w szczepanowskiej bazylice św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM odbył się koncert muzyczny na zakończenie tradycyjnego okresu kolędowania. Spotkanie pt. "Pożegnanie żłóbka" poprowadził ks. prał. Władysław Pasiut, który wprowadzał w klimat i przesłanie prezentowanych utworów, podkreślając ich historię i popularność. - Koncert to okazja do wspólnej modlitwy przez śpiew. Wiem, że odżywa tradycja rodzinnego kolędowania, dlatego od kilku lat organizujemy "Pożegnanie żłóbka", żeby w gronie rodziny, którą przecież jest parafia, wspólnie śpiewać - mówi ks. Pasiut.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się trzy zespoły parafialne: dziewczęcy "Oremus", działający już od 14 lat; młodzieżowy "girlsband" "Note Dei" oraz chór sanktuaryjny. "Note Dei" i chór prowadzi szczepanowski organista Wojciech Oleksyk. Z chórem wystąpił specjalny gość koncertu trio muzyczno - wokalne "Na Trzy", w którym śpiewa obecny wikariusz szczepanowski ks. Sławomir Krzyżanowski.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma