GN 32/2018 Archiwum

Diecezja u Franciszka

Tarnowscy biskupi zostali przyjęci przez ojca świętego w ramach wizyty ad limina.

Dzisiaj, 3 lutego, o godz. 12 papież Franciszek przyjął grupę polskich biskupów, wśród których byli obecni bp Andrzej Jeż, bp Wiesław Lechowicz, bp Jan Piotrowski i bp Stanisław Salaterski. – Spotkania w kongregacjach watykańskich odbywają się w większej grupie, niż to z ojcem świętym. Papież Franciszek przyjął dziś biskupów z metropolii krakowskiej, do której należy nasza diecezja, z metropolii warszawskiej i ordynariatu polowego. Przed spotkaniem z papieżem odbyło się też spotkanie z księżmi studentami z naszej diecezji. Zaprezentowałem papieżowi Franciszkowi nowych biskupów pomocniczych i podziękowałem za ich nominacje – mówi bp Andrzej Jeż.

Papież przyjmie jeszcze raz, tym razem wszystkich uczestników wizyty ad limina, na audiencji w piątek 7 lutego o 11.30.

Przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Pałacu Apostolskim   Tarnowscy biskupi
Przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Pałacu Apostolskim
Ks. Piotr Bajor
Biskupi odwiedzą m.in. Kongregację Nauki Wiary, Kongregację Edukacji Katolickiej, Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Kongregację ds. Duchowieństwa, Kongregację ds. Biskupów oraz Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Bp Andrzej Jeż i bp Jan Piotrowski odwiedzą ponadto Kongregację ds. Ewangelizacji Narodów. Bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, odwiedzi Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Imigrantów i Podróżujących, zaś bp Stanisław Salaterski spotka się z Papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Podczas wizyty księża biskupi będą także celebrować wspólne Msze św. w czterech większych Bazylikach rzymskich: św. Piotra – przy ołtarzu bł. Jana Pawła II, św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma