Nowy numer 28/2018 Archiwum

Za trudne życie

Mieszkanka gminy Stary Sącz zdewastowała dwie figurki Matki Bożej w Krynicy.

Kryniccy policjanci otrzymali zgłoszenie dewastacji dwóch figurek Matki Bożej, które znajdowały się w obrębie uzdrowiska w przydrożnej kapliczce. Stróżów prawa zawiadomiono również o obrazie uczuć religijnych.

- Kryniccy policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego czynu. W efekcie podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali 53-letnią mieszkankę gminy Stary Sącz. Kobieta usłyszała zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotów czci religijnej, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. 53-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu. Ponadto, po dokonaniu wyceny figurek, w zależności od wysokości wyrządzonej szkody kobieta odpowie również za popełnione wykroczenie lub przestępstwo zniszczenia mienia - informuje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Jak dowiedziało się radio RDN Nowy Sącz, kobieta zniszczyła figurki, ponieważ „obraziła się na Matkę Bożą, którą wini za trudne życie”.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma